Interviste e Ambasadorit Boaz Rodkin për Scan TV
Videolajm/ Rama nderon Shimon Peres me Medaljen e Mirënjohjes (2015)

“Shqipëria ka shënuar progres nw këto vite dhe ju keni treguar me zgjuarsi dhe vullnet.

Videolajm/ Kryeministri Edi Rama viziton Izraelin (2015)

Kryeministri Edi Rama vizitoi Izraelin. Ai pati takime me drejtuesit më të lartë të Shtetit.

Videolajm/ Komuniteti hebre në Shqipëri – Top Channel Albania (2014)

Rabini për Ballkanin dhe Shqipërinë, Yoel Kaplan, shoqëruar nga pjesëtari i komunitetit shqiptaro-hebre, Sokol Pirra,.

Zbulo Izraelin në 3 minuta (Video)

[ot-video type=”youtube” url=”https://youtu.be/xKXMb4uWjt0″]

Pritja e hebrenjve në Shqipëri, ja si e tregon një familje nga Elbasani

Shpëtimi i hebrenjve nga shqiptarët na bën krenarë për humanizmin dhe sakrificën e shumë familjeve.

A1 Report – Strehimi i hebrenjve, ambasadori i Izraelit titull mirënjohjeje Beratit

Ambasadori i Izraelit në vendin tonë, David Cohen, ka nderuar më një titull mirënjohjeje qytetin.

Nje foto sa nje mije fjale me Shimon Peres

Ish-presidenti i Izraelit, Shimon Peres: Une jam Sharli  – Je suis Charlie  

Videolajm/ Presidenti Nishani në Komitetin Hebraik Amerikan

Komiteti Hebraik Amerikan, një organizatë e njohur e çështjeve hebraike, priti mbëmë në Uashington Presidentin.

Shkodra nderon me titullin “Qytetar Nderi” Norman Gershman, autorin e filmit “Besa”

Qyteti i Shkodres, permes nje ceremonie te vecante, nderoi me titullin “Qytetar Nderi” Norman Gershman, autor i filmit “Besa”, film qe promovon ne nivel nderkombetar, mbeshtetjen dhe mbrojtjen qe shqiptaret u dhane familjeve hebreje gjate luftes se dyte boterore