Rodkin: Bujqësia dhe turizmi, prioritet i investitorëve izraelitë në Shqipëri

Vitin e kaluar Shqipërinë e vizituan 6200 turistë izraelitë. Numri pritet të rritet ndjeshëm, me nisjen e fluturimeve direkte,Tel Aviv-Tiranë

Ambasadorja Alona Fischer-Kamm: Izraeli është i fokusuar në Kosovë

Portali Izraelisot.com zhvilloi në Prishtinë një interviste me kryediplomaten izraelite

Ambasadori i Izraelit: Vendet mike le të ndjekin shembullin e SHBA për Jeruzalemin

Boaz Rodkin: Jam shume i lumtur qe t’ju them se nuk shikojme antisemitizëm ne Shqiperi.

Drejtori për Ballkanin, Jossy Avni Levy: Izraeli, bashkëpunim me gjithë rajonin

Drejtori për Ballkanin në Ministrinë e Jashtme të Izraelit, Jossy Avni Levy, interviste për emisionin “PASSPORT” në SCAN

Ambasadori Rodkin në Vizion Plus: Nga Dita e Kujtesës te ndeshjet Shqipëri-Izrael

Ambasadori i Izraelit në Tiranë, Boaz Rodkin, ishte i ftuari i nderit në emisionin e.

Daut Haradinaj, nga “Davidi” i UÇK-së te projekti 100 milionë euro i Izraelit në Kosovë

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Daut Haradinaj, edhe pse në moshë të re asokohe, në.

Rrëfehet Driton Kuka, nga kampionia olimpike Kelmendi te miqësia me trajnerin izraelit, Shany Hershko

Diton Kuka konsiderohet si një nga trajnerët më të mirë në botë, përsa i përket.

“Passport” nga Arbër Hitaj – I ftuar Ambasadori i Izraelit, Boaz Rodkin

Ambasadori i Izraelit ne Shqiperise, Boaz Rodkin, dha nje interviste per Scan Tv ne emisionin.

Rigels Lenja: Një vizitë në Jeruzalemin e 3 feve monoteiste, nga Kisha ku u varros Jezu Krishti, tek xhamia ku vdiq Muhamendi

Konkursi me temë “Eseja më e mirë”, që u zhvillua nga Ambasada e Izraelit në vendin tonë shpalli fitues studentin Rigels Lenja. Studenti i degës së Historisë në Fakultetin e Historisë dhe Filologjisë në Tiranë u shpall fitues me esenë me temë “Konflikti midis Hamasit dhe Izraelit”

Ambasadori Boaz Rodkin jep interviste per ABC NEWS