Diplomati i lartë hebre Yuval Fischer: Endrra ime të mbaj një fjalim në gjuhën shqipe

Yuval Fischer, Zëvendës Ambasador i Izraelit në Shqipëri, i emëruar në këtë post gushtin e.

Kobi Mizrahi, kuzhinier i famshëm i eventeve të ish-presidentit izraelit Shimon Peres

10 vjet kuzhinier i Shimon Peres, kur ai ishte President, tani punon për Qendrën e Paqes që e drejton Fondacioni Peres në Izrael

DJ Keren Dota: Braktisa shkencat kompjuterike për muzikën, prej 7 vitesh luaj nëpër botë

Nga Izraeli DJ Keren Dota mbërriti në Shqipëri për të performuar për publikun shqiptar

Shpëtimi i hebrenjve, një rrëfim historik për Shqipërinë dhe shqiptarët

MONIKA SHOSHORI STAFA Intervistë me znj. Felicita Jakoel, presidente e Shoqatës së Miqësisë Izrael-Shqipëri Familja.

Tsach Saar: Izraeli ofron ekspertë për të ndihmuar Shqipërinë

Zëvendësambasadori dhe konsull i Izraelit në Shqipëri, Z. Zach Saar konfirmon në një intervistë ekskluzive.

Ambasadori Cohen: Izraeli, projekte të mëdha në Shqipëri

Ambasadori i Izraelit në Tiranë, Zoti David Cohen, i dha fund detyrës diplomatike në Shqipëri. Ai është ambasadori i parë rezident i Shtetit të Izraelit

Kujtim Çashku: Filmi izraelit ne Holocaust Memorial Day

Rektori i Akademisë së Filmit dhe Multimedias “Marubi”, regjisori i njohur Kujtim Çashku, është një.

Elton Nake: Marrëdhëniet tregtare Shqipëri-Izrael në nivel të lartë

Elton Nake, koordinatori i Dhomës së Tregtisë Shqipëri-Izrael, tha për “Izraelisot.com” se niveli tregtar i.

Larg historianëve që mendojnë ende si në llogore lufte!

  MONIKA SHOSHORI STAFA Bashkëbisedim me diplomatin e parë hebre në Tiranë, z. Ehud Gol.

Neki Babamusta: Si e shpëtuam familjen hebreje dhe ushtarët italianë në 1943

Ai është dekoruar së fundmi nga qeveria amerikane për kontributin e tij ndërkombëtar dhe demokracinë..