Si tregimi “Nakba” mohon paqen

Daullja e tregimit të “Nakba” përjetëson dhe shtyn më tej konfliktin por dhe shtyp shpresën e pajtimit.

Terrorizmi dhe kultura e dhunës

Nga Boaz Rodkin, Ambasadori i Izraelit në Shqipëri

Ambasadori izraelit Rodkin, në Fier për bashkëpunim në agrokulturë

Ambasadori i Izraelit në Shqipëri, Boaz Rodkin, gjatë një vizite në qytetin e Fierit, vizitoi.

Familja Ulma: Dëshmia e dashurisë ndaj njerëzimit deri në vetëflijim

Polonia hap të parin muze për të nderuar polakët që shpëtuan hebrenjtë gjatë Luftës së.

Aushvici, sot vetëm një vend kujtese

MONIKA SHOSHORI STAFA In memoriam me rastin e përvjetorit të Ditës së Holokaustit Sot, pas.

Kobi Mizrahi, kuzhinier i famshëm i eventeve të ish-presidentit izraelit Shimon Peres

10 vjet kuzhinier i Shimon Peres, kur ai ishte President, tani punon për Qendrën e Paqes që e drejton Fondacioni Peres në Izrael

Rama vizitë dy ditore në Izrael, takime me krerët më të lartë të shtetit

Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë të hënën një vizitë zyrtare në Izrael. Burime nga.

DJ Keren Dota: Braktisa shkencat kompjuterike për muzikën, prej 7 vitesh luaj nëpër botë

Nga Izraeli DJ Keren Dota mbërriti në Shqipëri për të performuar për publikun shqiptar

Rama në Izrael: Në Shqipëri komunitetet e ndryshme fetare kanë një marrëdhënie të veçantë mes tyre

Kryeministri Edi Rama, gjatë vizitës së tij zyrtare në Izrael u takua edhe me Presidentin.

Ata rrezikuan jetën e tyre

Monika Shoshori STAFA Shumë pak njerëz e dinë se mes shumë vendeve të pushtuara nga.