Videolajm/ Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, viziton Izraelin (2014)

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, në krye të një delegacioni nga Kuvendi, viziton.

Videolajm/ Presidenti Nishani në Komitetin Hebraik Amerikan

Komiteti Hebraik Amerikan, një organizatë e njohur e çështjeve hebraike, priti mbëmë në Uashington Presidentin.

Videolajm/ Strehimi i hebrenjve në Shqipëri – Top Channel

Në sallën e kongreseve të Senatit belg u mbajt konferenca shkencore “Strehimi dhe shpëtimi i.

Shkodra nderon me titullin “Qytetar Nderi” Norman Gershman, autorin e filmit “Besa”

Qyteti i Shkodres, permes nje ceremonie te vecante, nderoi me titullin “Qytetar Nderi” Norman Gershman, autor i filmit “Besa”, film qe promovon ne nivel nderkombetar, mbeshtetjen dhe mbrojtjen qe shqiptaret u dhane familjeve hebreje gjate luftes se dyte boterore

Videolajm/ Shpëtimi i hebrenjve, Johanna Neumann – kujtimet nga Shqiperia

Johanna Neumann, e cila banon në Silverspring afër Uashingtonit, ka një lidhje të veçantë me.

Videolajm/ Kryeministri Sali Berisha viziton Izraelin (2011)

    Kryeministri Sali Berisha vizitoi Izraelin. Ai pati takime me drejtuesit më të lartë.

Videolajm/ SHBA – Ekspozita “Besa-Myslimanët që shpëtuan hebrenjtë”

Në qendrën hebraike në Uashington u hap këto ditë një ekspozitë fotografike e shoqëruar me.