Izraeli dhuron 93 karroca për Shoqatën e Paraplegjikëve dhe Paralizës së Fëmijëve të Kosovës

Ministri për Bashkëpunim Regjional të Izraelit Esawi Frej dhe ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal Elbert Krasniqi kanë vizituar sot Shoqatën Handikos

Frej takon Kurtin: Izraeli e konsideron të rëndësishme forcimin e lidhjeve me Kosovën

Kryeministri Albin Kurti priti ministrin e Bashkëpunimit Regjional të Izraelit, Esawi Frej, e cila është vizita e parë e një ministri izraelit në Kosovë.

Izraeli premton investime të mëdha në Kosovë

Pas vendosjes së marrëdhënieve diplomatike ndërmjet Kosovës dhe Izraelit, kanë filluar bashkëpunimet mes dy vendeve në shumë fusha

Ministri i Bashkëpunimit Rajonal, Esawi Frej: Mundësi të shumta midis Izraelit dhe Kosovës

Ministri i Bashkëpunimit Rajonal, Esawi Frej, u bë ministri i parë i kabinetit izraelit që viziton Kosovën këtë javë. Frej mbërriti në Prishtinë me ftesë të qeverisë së Kosovës, për një sërë takimesh me zyrtarë të lartë, duke përfshirë kryeministrin e Kosovës Albin Kurti, ministren e Jashtme Donika Gervalla Schwarz dhe të tjerë.

Ministri izraelit Esawi Frej fillon vizitën zyrtare në Kosovë

Delegacioni nga shtetit i Izraelit, kryesuar nga ministri për Bashkëpunim Regjional, Esawi Frej, po qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë.