Biden: Mezi pres të punoj me kryeministrin Netanyahu, mikun tim prej dekadash

Presidenti i SHBA-ve, Joe Biden, tha se ai pret të punojë me kryeministrin Benjamin Netanyahu, për të çuar përpara paqen rajonale

Presidenti Biden pret në Shtëpinë e Bardhë homologun izraelit Isaac Herzog

Presidenti Joe Biden priti në Shtëpinë e Bardhë presidentin izraelit Isaac Herzog për të diskutuar mbi sfidat e sigurisë rajonale, përfshirë kërcënimin nga Irani, si dhe mënyrat për të thelluar integrimin rajonal të Izraelit dhe normalizimin me botën arabe.

Herzog, vizitë në SHBA me ftesë të Biden

Kjo do të jetë vizita e parë diplomatike e presidentit të Izraelit në Uashington që nga marrja e detyrës, që synon forcimin e lidhjeve izraelito-amerikane.

Presidenti Biden në Izrael, mes shqetësimeve mbi programin bërthamor të Iranit

Presidenti Joe Biden fillon vizitën e tij të parë në Lindjen e Mesme me një detyrë të rëndësishme, të sigurojë zyrtarët izraelitë dhe sauditë se është i përkushtuar që ta ndalë Iranin të bëhet një fuqi bërthamore.

Biden: Lidhjet e SHBA me Izraelin janë të pathyeshme. Jam krenar që qëndroj me Izraelin sot dhe gjithmonë

Presidenti i SHBA Joe Biden tha në një video-mesazh me rastin e 74-vjetorit të Ditës së Pavarësisë së Izraelit, se “Partneriteti midis Izraelit dhe Shteteve të Bashkuara ka qenë i domosdoshëm”.

Naftali Bennett: Joe Biden e do Izraelin!

Kryeministri izraelit u tha gazetarëve se e gjeti presidentin amerikan shumë “të vëmendshëm ndaj nevojave tona”

Joe Biden garanton Kryeministrin e Izraelit: Irani nuk do të ketë kurrë armë bërthamore!

Presidenti amerikan Joe Biden dhe kryeministri izraelit Naftali Bennett realizuan takimin e tyre të parë ballë për ballë në Shtëpinë e Bardhë

Kryeministri i Izraelit do të vizitojë Biden në Shtëpinë e Bardhë

Vizita e parë e Presidentit Biden nga një udhëheqës i huaj që nga fillimi i krizës në Afganistan

“The Jerusalem Post”: Shqipëria dhe Kosova gati të presin refugjatët afganë me kërkesën e SHBA-ve

Shqipëria ka pranuar një kërkesë të Shteteve të Bashkuara për të marrë përkohësisht refugjatët afganë që kërkojnë viza për të hyrë në Shtetet e Bashkuara

Udhëheqësit botërorë përshëndesin qeverinë e re të Izraelit: Urime Bennett!

Udhëheqësit botërorë i dërguan urimet e tyre Kryeministrit të ri të Izraelit, Naftali Bennett, pas votimit të Knesset dhe që i dha fund drejtimit 12-vjeçar të udhëheqësit të Likud, Benjamin Netanyahu, si kryeministër.