Pesë miliarderët që humbën 378 miliardë dollarë në 2022

Elon Musk ishte padyshim humbësi më i madh në 2022. Por ai nuk ishte i vetmi…

Izraeli përshëndet Facebook për ndalimin e postimeve që mohojnë Holokaustin

Izraeli ka përshëndetur vendimin e Facebook-ut për të ndaluar në platformën e tij përmbajtjet që mohojnë Holokaustin.

“Djemtë e artë”, katër hebrenj në dhjetë më të pasurit e botës

CEO i Facebook, Mark Zuckerberg, kryeson listën hebreje me një vlerë neto prej 85 miliardë dollarësh, i ndjekur nga gjiganti i programeve Oracle, Larry Ellison, në vendin e 5-të me 72 miliardë dollarë.

16 vjet më parë lindi Facebook, rrjeti social i themeluar nga hebreu Mark Zuckerbeg

16 vjet më parë, më 4 shkurt 2004, lindi platforma më e madhe e rrjeteve sociale: Facebook. Sot numëron mbi 2.5 miliardë përdoruesë dhe platforma publikohet në 140 gjuhë të ndryshme. 35-vjeçari Mark Zuckerberg është një nga pesë njerëzit më të pasur në botë, me një pasuri prej 80.7 miliardë dollarësh.

Facebook hap në Izrael një qendër të re kërkimi të Inteligjencës Artificiale

Rrjeti social i Mark Zuckerberg do të punojë me inxhinierët izraelitë që infrastruktura e Facebook të jetë më e mençur

Mark Zuckerbeg, anëtari më i ri i grupit “Secret Tel Aviv”

Bashkëthemeluesi i Facebook dhe CEO i rrjetit më të famshëm social ndihet i kënaqur me anëtarësimin

5 hebrenj në listën Forbes për 10 amerikanët më të pasur

Mark Zuckerberg renditet më lart me një vlerë neto prej 61 miliardë dollarësh