Ambasadorja Demiri merr pjesë në Forumin Diplomatik të Dhomave të Tregtisë së Izraelit

Në forum u diskutuan mundësitë që ofron tregu izraelit, në sektorët e ekonomisë, industrisë, shëndetësisë dhe bujqësisë.

Plan për të vrarë Netanyahun, Shin Bet arreston tre të dyshuar

Në listën e atentateve ishte dhe kryebashkiaku i Jerusalemit, Nir Barkat

Panairi i librit, Ismail Kadare fiiton çmimin Jerusalem Prize 2015

Izraelisot.com, 4 shkurt 2015 – Panairi i 27-të Ndërkombëtar i Librit i Jerusalemit do të.