Te Makabi Netanya kanë një hero të ri, shqiptarin Jahmir Hyka

Mesfushori shqiptar shënoi dy gola në 21 minuta në fitoren 3-2 ndaj Hapoel Hadera , duke e nxjerrë ekipin nga kriza dhe e afruar me Europën

Audray Azoulay, drejtoresha hebreje e UNESCO, mike e madhe e Shqipërisë

Ministrja e Kulturës, Mirel Kumbaro: Është jo vetëm një mikeshë e mirë, por edhe një dashamirëse e vëmendshme e Shqipërisë

Libri i lutjeve hebraisht i Marilyn Monroe del në ankand

Libri fetar është botuar në 1922. Oferta fillestare është 4.600 dollarë

Tel Avivi, midis 10 qyteteve më të mirë në botë për librat

Tel Avivi tashmë është njohur gjerësisht si një qytet inovativ, me ekosistemin e tij të.

Google Maps, edhe në hebraisht dhe shqip

Motori gjigant i kërkimeve shton edhe 39 gjuhë të reja në hartat e saj dixhitale

Izraeli, favoriti kryesor për të fituar Eurovision 2018

“Toy’, kënga e Izraelit në Festivalin Europian të Këngës konsiderohet si një nga favoritet për.

Emiri-Rotem, koncert miqësie në Izrael me rastin e Festave të Shqipërisë

Ne hollin qendror te Librarise Kombetare te Izraelit, ne Jeruzalem, u mbajt koncerti duo nga.

Izraeli, tri here fitues i Eurovision Song Contest

Izraelisot.com – Festivali Europian i Këngës, i njohur si Eurovision Song Contest, këtë vit feston.