Ambasada e Izraelit surprizon fëmijët, dhurata për “lulet e vogla” të Shqipërisë

Ambasada e Izraelit në Shqipëri gjithmonë është angazhuar në projekte me karakter sociale, duke kontribuar dhe dhuruar ndihma, veçanërisht për kopshtet dhe çerdhet në disa qytete të vendit.


Ambasada e Izraelit në Shqipëri gjithmonë është angazhuar në projekte me karakter sociale, duke kontribuar dhe dhuruar ndihma, veçanërisht për kopshtet dhe çerdhet në disa qytete të vendit.

Kësaj radhe ajo është përkujdesur për të dhuruar veshje dhe lodra për fëmijët e grupmpshave te ndryshme, për “Shtëpinë e Foshnjës” në Vlorë, ” Shtëpinë e Fëmijës 0-5 vjec” në Shkodër , “Shtëpinë e Femijës 6-15 vjec” Shkodër, “Shtëpinë Familje për të rinj 16-18 vjec”, Shkodër , “Shtëpine e Foshnjës Lulet e Vogla”, Korçë.

Njoftimi i Ambasadës

Ambasada e Izraelit dhuroi per ” Shtepine e Foshnjes” ne Vlore, ” Shtepine e Femijes 0-5 vjec” ne Shkoder , “Shtepine e Femijes 6-15 vjec” Shkoder, “Shtepine Familje per te rinj 16-18 vjec”, Shkoder ,” Shtepine e Foshnjes Lulet e Vogla”, Korce , veshje dhe lodra per femijet e grupmpshave te ndryshme. Ky kontribut, reflekton ndjenja te sinqerta humane dhe shpirterore. 🇦🇱🇮🇱”,

 

Ambasada e Izraelit dhuroi per ” Shtepine e Foshnjes” ne Vlore, ” Shtepine e Femijes 0-5 vjec” ne Shkoder , “Shtepine e…

Posted by Izraeli ne Shqiperi on Monday, July 20, 2020

IZRAEL

Ish-spiunët e Mossad “pushtojnë” Hollywood me agjencinë Spy Legends

SPYLEGENDS, e themeluar nga ish-agjenti i Mossad Avner Avraham, punëson ish-anëtarë të inteligjencës dhe forcave të sigurisë nga Izraeli dhe…

SHQIPËRI

Akademia e Shkencave e Shqipërisë miraton Përkufizimin Universal të Antisemitizmit

Institucioni ka promovuar historikisht studimin e Holokaustit dhe mësimet e tij; si i tillë, miratimi i përkufizimit të punës së…

KOSOVA

Ka studiuar në Izrael, Qëndrim Shkodra, fitues i çmimit “Ekonomistë të Rinj” nga Banka Qendrore e Kosovës

Në konferencën e fundvitit të mbajtur nga Banka Qendrore e Kosovës (BQK), Guvernatori Fehmi Mehmeti ndau edhe çmimin për “Ekonomistë…

INTERVISTA

Ambasadori i Izraelit, Noah Gal Gendler: Ja përfitimet e Shqipërisë nga Forumi i Antisemitizmit!

Rezoluta per Anti-semitizmin, flet për televizionin informativ Fax News, Ambasadori Izraelit ne Shqiperi, Noah Gal Gendler

MILIARDERËT

Sheldon Adelson: Luftëtari

Në një jetë mahnitëse që zgjati gati nëntë dekada, Sheldon Adelson u ngrit nga varfëria e epokës së depresionit për…

Rezultati në pak sekonda, Izraeli zbulon testin e Covid përmes pështymës

Një test i pështymës i zhvilluar rishtazi nga qendra më e madhe mjekësore e Izraelit synon të përcaktojë në më…

SPYZONE

Ndërsa Trump u largua, fokusi është historia e plotë e Mossad mbi normalizimin

Momentet kryesore me Arabinë Saudite, Emiratet e Bashkuara Arabe në 2017 dhe 2019 çuan në marrëveshjet e vitit të kaluar