Kosova Jewish Organization takim me Forcën e Sigurisë së Kosovë, bashkëpunim në projekte

Kosova Jewish Organization takim me pjestarë të Forcës së Sigurisë së Kosovës – FSK. Bashkëpunim në të ardhmen mes organizatës që promovon kulturën hebraike dhe luftën kundër antisemitizmit dhe ushtrisë kosovare.


Përfaqësues të organizatës Kosova Jewish Organization – KJO u takuan me pjestarë të Forcës së Sigurisë së Kosovës – FSK, të kryesuar nga kolonel kolonel Ejup Maqedonci.

Sipas KJO, u biseduan për mundësi bashkëpunimi në të ardhmen mes organizatës që promovon kulturën hebraike dhe luftën kundër antisemitizmit dhe Forcës së Sigurisë së Kosovës.

Në këtë takim nga KJO morën pjesë koordinatorët Artina Hamitaga dhe Blerta Ismaili.

Përfaqësues të organizatës Kosova Jewish Organization – KJO sot u takuan me disa pjestarë të Forcës së Sigurisë së…

Posted by Kosova Jewish Organization on Thursday, October 1, 2020

Muzeu Hebraik në Vlorë, Rama: Shpëtimi i hebrenjve, një prej faqeve më të arta të historisë së shqiptarëve

Projekti fitues për muzeun u prezantua nga studio e njohur izraelite “Kimmel Eshkolot Architects”.

Izrael

Putin i kërkon falje Izraelit për deklaratën e Lavrovit se “Hitleri kishte gjak hebre”

Vladimir Putin ka kërkuar falje për deklaratën e shefit të diplomacisë ruse, Sergei Lavrov, i cili pati thënë se “Hitleri,…

Shqipëri

Muzeu Hebraik në Vlorë, Rama: Shpëtimi i hebrenjve, një prej faqeve më të arta të historisë së shqiptarëve

Projekti fitues për muzeun u prezantua nga studio e njohur izraelite “Kimmel Eshkolot Architects”.

Kosove

“Marrëveshjet Abraham”, ambasadorja Ines Demiri fjalim për arritjet dhe përfitimet Kosovë-Izrael

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, mori pjesë takimin e radhës të Grupit të Knessetit për Promovimin e "Marrëveshjeve…

OPED

Pesë mrekullitë e Izraelit

Izraeli nuk u mjaftua vetëm për mbijetesën. Ai synonte shumë më lart - të lulëzonte

Bota

Britania e Madhe e shpall Hamasin organizatë terroriste

Çdo anëtar i organizatës dhe ata që e mbështesin atë brenda Britanisë së Madhe, mund të dënohen me burgim deri…

Spyzone

Çfarë mund të mësojnë Izraeli dhe fuqitë e tjera ushtarake nga Lufta Rusi-Ukrainë

Fleksibiliteti, logjistika dhe përdorimi i armëve inovative janë çelësat e fitores.