Eksportet drejt Izraelit, ambasadori Canaj takim online me Federatën e Dhomave të Tregtisë të Izraelit

Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj, mori pjesë në një webinar me Federatën e Dhomave të Tregtisë të Izraelit mbi Azhurnimet e fundit në Regjimin e Importit në Izrael.


Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj, mori pjesë në një webinar me Federatën e Dhomave të Tregtisë të Izraelit mbi Azhurnimet e fundit në Regjimin e Importit në Izrael.

Shqipëria synon forcimin e marrëdhënieve të biznesit me Federatën e Dhomës së Tregtisë Izraelite (FICC).

“Webinar interesant me Federatën e Dhomave të Tregtisë të Izraelit mbi Azhurnimet e fundit në Regjimin e Importit në Izrael. Shqipëria synon forcimin e marrëdhënieve të biznesit me Federatën e Dhomës së Tregtisë Izraelite (FICC). Qëllimi i nënshkrimit të Memorandumit të Mirëkuptimit së fundmi me Izraelin për shmangien e Taksimit të Dyfishtë ishte gjithashtu promovimi i bashkëpunimit ekonomik midis ndërmarrjeve midis vendeve tona”, shkruan në rrjetet sociale, ambasada e Shqipërisë në rrjetet sociale.

Kryebashkiaku Erion Veliaj pret Avital Leibovich: Bashkëpunim i ngushtë me American Jewish Committee

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, priti Znj.Avital Leibovich, Drejtore e American Jewish Committee Jerusalem, ish-​zëdhënëse e Ushtrisë Izraelite…

Izrael

Izraeli ndan një milion vaksina kundër koronavirusit për Autoritetin Palestinez

Izraeli do të ndajë të paktën një milion doza të vaksinave kundër koronavirusit për Autoritetin Palestinez, në kuadër të marrëveshjes…

Shqipëri

Kryebashkiaku Erion Veliaj pret Avital Leibovich: Bashkëpunim i ngushtë me American Jewish Committee

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, priti Znj.Avital Leibovich, Drejtore e American Jewish Committee Jerusalem, ish-​zëdhënëse e Ushtrisë Izraelite…

Kosove

“Smart Cities”, Ines Demiri bisedime me Universitetin Bar-Ilan: Sjellim teknologjinë izraelite në Kosovë!

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, zhvilloi një vizitë në Universitetin Bar-Ilan, në Ramat Gan, Izrael.

OPED

A po e humb Izraeli luftën kundër antisemitizmit global?

Ndërsa vendet si Shqipëria kanë një histori të njohur të strehimit për Popullin Hebre gjatë Luftës së Dytë Botërore. Deri…

Bota

Biden uron Bennett: SHBA dhe Izraeli miq të përjetshëm!

Presidenti i SHBA-ve, Joe Biden, përgëzon Kryeministrin Naftali Bennett dhe thotë se ai mezi pret që të punojë me të.

Spyzone

Rrëfehet ish-shefi i Mossad, detajet e panjohura të operacioneve që mahnitën shërbimet inteligjente

Ditë pasi dha dorëheqjen, Yossi Cohen jep detaje specifike të veprimeve të Mossad kundër programit bërthamor të Teheranit, rolin e…