Ambasadorja Demiri: Jam mahnitur me njohuritë e të rinjve izraelitë për Kosovën

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, priti në ambientet e Ambasadës së Republikës së Kosovës në JerusalemRachel Amrani, Drejtoreshë e Shkollës së Ambasadorëve të Rinj në Petah Tikva të Shtetit të Izraelit, dhe z. Steven Aiello, themelues dhe bashkëdrejtues i programit Debati për Paqen në Izrael, së bashku me nxënësit e tyre.


Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, priti në ambientet e Ambasadës së Republikës së Kosovës në Jerusalem, znj.Rachel Amrani, Drejtoreshë e Shkollës së Ambasadorëve të Rinj në Petah Tikva të Shtetit të Izraelit, dhe z. Steven Aiello, themelues dhe bashkëdrejtues i programit Debati për Paqen në Izrael, së bashku me nxënësit e tyre.

Ishte një kënaqësi e madhe për mua të pres zonjën Rachel Amrani, Drejtoreshë e Shkollës së Ambasadorëve të Rinj në Petah Tikva të Shtetit të Izraelit, dhe z. Steven Aiello, themelues dhe bashkëdrejtues i programit Debati për Paqen në Izrael, së bashku me nxënësit e tyre të klasës së shtatë, në ambientet e Ambasadës së Republikës së Kosovës në Jerusalem.

Jam mahnitur me njohuritë e këtyre të rinjve izraelitë për Kosovën. Uroj që të sjell bashkëmoshatarët e tyre kosovarë në Izrael në kuadër të bashkëpunimit për vizita shkëmbimi të nxënësve e studentëve të dy shteteve tona. 🇽🇰🇮🇱”, shkruan ambasadorja Demiri në rrjetet sociale.

Ambasadorja e Izraelit: S’ka paqe nëse qeveris Hamas!

Ambasadorja e Izraelit në Tiranë, Galit Peleg: Zgjidhja është krijimi i dy shteteve

Izrael

Izraeli akuzon kreun e OKB-së për mbështetjen e Hamasit

Ministri i Jashtëm Eli Cohen thotë se Antonio Guterres është një "rrezik për paqen botërore"

Shqipëri

Ambasadorja e Izraelit: S’ka paqe nëse qeveris Hamas!

Ambasadorja e Izraelit në Tiranë, Galit Peleg: Zgjidhja është krijimi i dy shteteve

Kosove

Shkroi poezinë “Kosova”, poetja izraelite Gili Haimovich botohet në Kosovë

Haimovich ishte pjesëmarrëse në Festivalin Ndërkombëtar të Poezisë në Rahovec.

OPED

Kur ndez një dritë!

E ftuar në një familje hebrenjsh për të festuar një ditëlindje, një dritë të ndezur për Hanukkah.

Bota

Shuhet legjenda e diplomacisë amerikane, Henry Kissinger

Vdiq në moshën 100-vjeçare. Kissinger dominoi politikën e jashtme të SHBA në kulmin e Luftës së Ftohtë.

Spyzone

Ushtria e Izraelit rrethon komandën qëndrore të Hamasit

Marina gjithashtu kreu dhjetëra sulme përgjatë bregut të Gazës, duke ndihmuar forcat tokësore.