Modeli inteligjent i Izraelit në transport, Balluku takon Regev

Zëvendëskryeministrja e Shqipërisë, Belinda Balluku, takohet në Izrael me Ministren e Transportit, Miri Regev


Zëvendëskryeministrja e Shqipërisë, Belinda Balluku, njëherësh Ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, është takuar në Izrael me Miri Regev, Ministre e Transportit, e vetmja grua në kabinetin e ri të Kryeministrit Benjamin Netanyahu.

Sipas postimit të Ballukut, u diskutua për rëndësinë e transportit dhe për zgjidhjet inteligjente që Izraeli planifikon të aplikojë në të ardhmen.

Postimi i Zv.kryeministres Balluku

Me Miri Regev מירי רגב , Ministren e Transportit, e vetmja grua në kabinetin e ri të Kryeministrit Benjamin Netanyahu – בנימין נתניהו , e cila ka mbajtur dhe më parë disa pozicione kyçe dhe njihet si një nga figurat më të forta në Izrael. Diskutuam për rëndësinë e transportit dhe për zgjidhjet inteligjente që ??Izraeli planifikon të aplikojë në të ardhmen. ?Bashkëpunimi edhe në këtë fushë do të maksimalizohet gjatë vitit në vazhdim pasi nga të dyja qeveritë tona ekziston dëshira e mirë për tu hapur ndaj ideve të reja.

Me Miri Regev מירי רגב , Ministren e Transportit, e vetmja grua në kabinetin e ri të Kryeministrit Benjamin Netanyahu -…

Posted by Belinda Balluku on Thursday, January 26, 2023

Ambasadorja e Izraelit: Shqipëria, shembull i bukur tolerancës ndërfetare

Ambadasadorja e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg, ka qenë e ftuar në disa darka iftari të organizuar në Tiranë.

Izrael

Izraeli, rekord eksportesh prodhime ushtarake në 2023

Kompanitë izraelite të mbrojtjes nënshkruan porosi të reja eksporti me vlerë rekord 13.073 miliardë USD në vitin 2023

Shqipëri

Mazniku pret ministrin izraelit: Të vendosur për thellimin e marrëdhënieve dypalëshe

Ministri i Shtetit për Pushtetin Vendor, Arbjan Mazniku pret ministrin e Brendshëm i Izraelit, Moshe Arbel

Kosove

Osmani: Kosova dënon sulmin e Iranit ndaj Izraelit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar pas sulmit të Iranit ndaj Izraelit natën e kaluar.

OPED

Populli ynë ka qenë dhe do të mbetet krah popullit hebre

Sot shënohet Dita e Përkujtimit të Holokaustit, ditë që përbashkon gjithë botën në kujtim të viktimave

Bota

U rrëzua helikopteri, vdesin Presidenti i Irani dhe ministri i Jashtëm

Presidenti iranian Ebrahim Raisi dhe ministri i Jashtëm Hossein Amirabdollahian ishin në mesin e nëntë personave që humbën jetën

Spyzone

Izraeli, rekord eksportesh prodhime ushtarake në 2023

Kompanitë izraelite të mbrojtjes nënshkruan porosi të reja eksporti me vlerë rekord 13.073 miliardë USD në vitin 2023