Ines Demiri takim me Ambasadoren e Austrisë: Kemi bashkëpunim të ngushtë në Izrael!

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri u takua sot me Ambasadoren e Austrisë në Izrael, Hannah Liko. Austria dhe Kosova kanë marrëdhënie të shkëlqyera bilaterale.

Sjellja në Kosovë e inovacioneve izraelite në shëndetësi, Demiri bisedime me kompaninë Eltel

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri; ambasadori i Izraelit në Maqedoninë e Veriut, Dan Oryan, njëherësh shefi i Departamentit për Ballkanin në Ministrinë e Jashtme të Izraelit, kanë zhviluar një takim me Haim Beker dhe Felicity Kay nga Eltel, ku është disktuar për inovacionin në Shëndetësi

Ambasadorja Demiri takon Gadi Ariely: Bisedime për eksportet midis Kosovës dhe Izraelit

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, u takua me Gadi Ariely – Drejtor i Përgjithshëm në Institutin për Eksport dhe Bashkëpunim i Izraelit.

Përmbyllet me sukses trajtimi mjekësor i tri fëmijëve nga Kosova në Izrael

Përmbyllet me sukses trajtimi mjekësor i tri fëmijëve nga Republika e Kosovës në spitalin Sylvan Adams Children’s Hospital në Holon të Shtetit të Izraelit, me mbështetjen e organizatës humanitare “Save a Child’s Heart” me seli në Izrael dhe organizatës Gift of Life International.

Demiri takon Shrier: SHBA kontribut kryesor në bashkëpunimin Kosovë-Izrael

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, zhvilloi një takim pune me të Ngarkuarin me Punë të SHBA-ve në Izrael, Jonathan Shrier, në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Jerusalem.

Ambasadorja Demiri shpreh ngushëllime për viktimat e tragjedisë në Malin Meron

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, la një shënim në librin e ngushëllimit më e rastin e tragjedisë në Malin Meron ku humbën jetën 45 persona gjatë festimeve të Lag B’omer.

Ambasadorja Demiri pret ministrin për Bashkëpunim Rajonal: Projekte të rëndësishme Kosovë-Izrael

Ambasadorja e Kosovës në Izrael Ines Demiri priti një takim Ministrin e Izraelit për Bashkëpunim Rajonal, Ofir Akunis. I pranishëm ishte edhe Ambasadori Dan Oryan, shefi i Zyrës për Ballkanin në Ministrinë e Jashtme të Izraelit.

Ines Demiri takon Raul Teitelbaum, i mbijetuar i Holokaustit në Kosovë: Më uroi për hapjen e ambasadës

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, u takua me Raul Teitelbaum, i lindur dhe rritur në Prizren, Kosovë dhe një i mbijetuar i Holokaustit.

Memorandum Mirëkuptimi, Ines Demiri takon Drejtorin e Bibliotekës Kombëtare të Izraelit

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, u takua me Oren Weinberg, Drejtor i Bibliotekës Kombëtare të Izraelit

Partneriteti Kosovë-Izrael, ambasadorja Demiri takon kryebashkiakun e Jeruzalemit, Moshe Lion

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, zhvilloi një takim me kryebashkiakun e Jerusalemit, Moshe Lion.