Lapid takon Stoltenberg: Izraeli është një partner i rëndësishëm i NATO-s!

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, takim me Yair Lapid, Ministër i Punëve të Jashtme të Izraelit

Bennett zgjedh ish-zyrtarin e lartë të Mossad, si këshilltarin e tij të ri të Sigurisë Kombëtare

Eyal Hulata, 45 vjeç, kaloi 23 vjet në agjencinë e spiunimit; Kryeministri vlerëson ‘përvojën, performancën dhe kuptimin e tij të sfidave strategjike të Izraelit’

Ministri i Mbrojtjes: Izraeli do të veprojë kurdo, kudo që të jetë e nevojshme kundër Iranit

Në intervistën televizive, Benny Gantz gjithashtu paralajmëron se lufta mund të shpërthejë përsëri në Rripin e Gazës, ndërsa grupet terroriste vazhdojnë të lëshojnë tullumbace zjarri në Izrael; ofron për të ndihmuar Libanin

Presidenti i Hondurasit përuron ambasadën e re në Jeruzalem. Bennet: Do të mbeteni në histori!

Juan Orlando Hernández gjithashtu nënshkruan një seri marrëveshjesh për avancimin e bashkëpunimit me shtetin hebre; Kryeministri Bennett: ‘Do të regjistroheni në analet e historisë’

Izraeli ndan një milion vaksina kundër koronavirusit për Autoritetin Palestinez

Izraeli do të ndajë të paktën një milion doza të vaksinave kundër koronavirusit për Autoritetin Palestinez, në kuadër të marrëveshjes për shkëmbim të vaksinave

Pesë kompani izraelite midis Pionierëve të Teknologjisë 2021 të Forumit Ekonomik Botëror

Pesë kompani izraelite ishin midis 100 firmave globale të emruara në listën e Pionierëve të Teknologjisë 2021 të Forumit Ekonomik Botëror, duke nderuar iniciativat që synojnë të zgjidhin sfidat globale me teknologjinë më të përparuar.

Kompanitë izraelite tani vlejnë 300 miliardë dollarë në bursën e Nju Jorkut

Vlera e kompanisë programeve, WalkMe, në bursën e Nju Jorkut, Nasdaq, e çoi vlerën totale të kompanive izraelite të tregtuara në Wall Street në 300 miliardë dollarë.

Shefi i ushtrisë së Izraelit, gjenerali Aviv Kohavi vizitë në Shtetet e Bashkuara

Shefi i ushtrisë së Izraelit do të shkojë të shtunën (19 qershor) në Shtetet e Bashkuara për të diskutuar me zyrtarët amerikanë për situatën në Gaza dhe armëpushimin e 21 majit që i dha fund luftimeve 11 ditëshe me militantët e Hamasit.

Shirley Pinto, deputetja e parë izraelite e shurdhër betohet me gjuhën e shenjave

Kryeministri Bennett lavdëron ‘një nga momentet më kuptimplota për mua’, ndërsa ligjvënësi Yamina bashkohet me parlamentin sipas law ligjit Norvegjez ’pas dorëheqjes së një ministri të partisë

Naftali Bennett, Kryeministri izraelit i versionit 3.0

Naftali Bennett, i cili është betuar të dielën si kryeministër i ri i Izraelit, mishëron shumë prej kundërthënieve që definojnë kombin 73 vjet të vjetër.