Izraeli akuzon kreun e OKB-së për mbështetjen e Hamasit

Ministri i Jashtëm Eli Cohen thotë se Antonio Guterres është një “rrezik për paqen botërore”

Blinken: Izraeli po ndërmerr hapa për të mbrojtur civilët në jug të Gazës

Sekretari amerikan i Shtetit, intervistë për CNN: Izraeli ka përcaktuar zonat e sigurta

Ushtria e Izraelit rrethon komandën qëndrore të Hamasit

Marina gjithashtu kreu dhjetëra sulme përgjatë bregut të Gazës, duke ndihmuar forcat tokësore.

Ushtria izraelite vret komandantin e batalionit të Hamasit

Forcat izraelite kanë vrarë një komandant të Hamasit të quajtur Haitham Khojari

Shkëmbimi i pengjeve, Izraeli dhe Hamasi zgjasin armëpushimin

Negociatorët të vazhdojnë të punojnë për marrëveshjet për shkëmbimin e pengjeve të mbajtura në Gaza.

Eli Cohen: Do ta eliminojmë Hamasin!

Ministri i Jashtëm i Izraelit, Eli Cohen: Jemi të përkushtuar për lirimin e të gjitha pengjeve

Palestinezët vrasin dy izraelitë dhe plagosin tetë të tjerë në Jeruzalem

Dy terroristët u vranë. Ambasadori amerikan në Izrael dënoi të shtënat.

Hamasi mban peng këtë foshnjë izraelite vetëm 10-muajshe

Kfir Bibas u rrëmbye nga militantët e Hamasit nga shtëpia e tij në Izrael më 7 tetor

Ushtria izraelite vret të dyshuarin si organizator të sulmeve të Hamasit

Merad Abu Merad ishte kreu i sistemit të mbikëqyrjes ajrore të Hamasit në qytetin e Gazës

Zbulohet në Izrael monedha e rrallë nga revolta hebreje kundër Romës

Monedhae rrallë 2000-vjeçare u zbulua në shkretëtirën e Judesë