Joe Biden garanton Kryeministrin e Izraelit: Irani nuk do të ketë kurrë armë bërthamore!

Presidenti amerikan Joe Biden dhe kryeministri izraelit Naftali Bennett realizuan takimin e tyre të parë ballë për ballë në Shtëpinë e Bardhë

Ministri i Jashtëm, Yair Lapid: Izraeli do të forcojë miqësinë me popullin fisnik shqiptar!

Ministri i Jashtëm, Yair Lapid, njëherësh edhe Kryeministri Alternativ i Shtetit të Izraelit, përshëndeti 30-vjetorin e vendosjes së marrëdhënieve diplomatike midis Izraelit dhe Shqipërisë

30-vjetori, Ministria e Jashtme e Izraelit: Vlerësojmë Shqipërinë për gjithçka ka bërë për hebrenjtë!

Departamenti i Ballkanit në Ministrinë e Jashtme të Izraelit, duke shpërndarë një postim të Ministres për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shiqipërisë, me rastin e 30-vjetorit të vendosjes së marrëdhënieve diplomatike midis Shqipërisë dhe Izraelit

Kryeministri i Izraelit do të vizitojë Biden në Shtëpinë e Bardhë

Vizita e parë e Presidentit Biden nga një udhëheqës i huaj që nga fillimi i krizës në Afganistan

Shefi i CIA-s takohet me kreun e Mossad dhe kryeministrin e Izraelit

Ndërsa Irani po pasuron uraniumin në 60% dhe bllokon hyrjen e IAEA -s në vendet bërthamore, kryeministri Naftali Bennett dhe drejtori i CIA -s Burns diskutojnë për Shtetin Islamik.

Drejtori i CIA-s vizitë në Izrael

Irani është në krye të axhendës së drejtorit të CIA -s, Bill Burns, për vizitën e tij në Izrael, ndërsa negociatat për marrëveshjen bërthamore të Iranit vazhdojnë të ngecin.

Gjimnastja ritmike izraelite Linoy Ashram fiton medaljen e artë olimpike në “Tokyo 2020”

Ajo është femra e parë izraelite që fiton një medalje ari në Lojërat Olimpike Verore.

Ndërsa kërkesa globale për mikroçipet rritet, gjigantët e teknologjisë i kanë sytë në Izrael

Google, Microsoft, Facebook, Intel dhe Nvidia po krijojnë ose zgjerojnë operacionet e tyre të dizajnit të çipit izraelit.

Gjimnasti izraelit Artem Dolgopyat, medalje ari në “Tokyo 2020”

Medalja e artë është vetëm e dyta në historinë izraelite, pas fitores së windsferit Gal Friedman në 2004 në Athinë.

“Fast and Forius”: Izraeli synon t’u japë dozën e tretë 1.5 milionë të moshuarve brenda 8 ditësh

Kryministri Naftali Bennett tha se burimet qeveritare janë në dispozicion të tyre