Jack Rosen takon Erion Veliaj: American Jewish Congress do të ndihmojë Tiranën si Kryeqyteti Europian i Rinisë 2022

Jack Rosen, presidenti i Kongresit Hebre Amerikan (American Jewish Congress), njëherësh edhe Kryetar i Këshillit Amerikan për Botën Hebraike (American Council for World Jewry), zhvilloi një takim në SHBA me Kryetarin e Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj.

American Jewish Congress uron Presidentin e Zgjedhur të Izraelit, Isaac Herzog

American Jewish Congress (Kongresi Hebre Amerikan) uron zotin Isaac Herzog për zgjedhjen si Presidenti i Njëmbëdhjetë i Shtetit të Izraelit.

Letrat e Netanyahut dhe Osmanit, politika përgatit njohjen zyrtare

Mesazhi i kryeministrit të Izraelit, Benjamin Netanyahu, drejtuar popullit të Kosovës me rastin e Vitit të Ri Hebraik 5781 dhe letra e Kryetares së Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani drejtuar homologut të saj izraelit, Yarin Levin, janë aktet e mëdha drejt protokollit të njohjes.

Memoriali i Holokaustit/ Presidenti i American Jewish Congress, Jack Rosen: Një homazh i shkëlqyer i Shqipërisë

Jack Rosen, Presidenti i Kongresit Hebraik Amerikan (American Jewish Congress), përmes një mesazhi në Twitter, ka pëshëndetur inaugurimin e Memorialit të Holokaustit në Tiranë.

American Jewish Congress dekoron Kryegjyshin Botëror të Bektashinjve, Haxhi Dede Edmond Brahimaj

Në ambientet e Selisë së Shenjtë të Kryegjyshatës Botërore Bektashiane, në një ceremomi të veçantë dhe festive u zhvillua dekorimi i Kryegjyshit Botëror të Bektashinjve Hirësisë së Tij Haxhi Dede Edmond Brahimaj dhe Kryegjyshatës Botërore Bektashiane nga Dr. Munr Kazmir, ZëvendësPresident i Kongresit Amerikan të Hebrenjve (American Jewish Congress)