Ambasadorët Canaj dhe Demiri në darkën e Iftarit të organizuar nga Ministri Eli Cohen

E pranishme edhe Simona Halperin, Zv/Drejtore e Përgjithshme e MPJ për Euro-Azinë dhe Ballkanin

Ambasadorja Demiri merr pjesë në Ditën Ndërkombëtare të Përkujtimit të Holokaustit

I pranishëm ishte edhe Eli Cohen, Ministër i Punëve të Jashtme të Shtetit të Izraelit.

Balluku takon Cohen: Shqipëria mbështet Izraelin në arenën ndërkombëtare

Zv.kryeministrja e Shqipërisë, Belinda Balluku, takon ministrin e Jashtëm të Izraelit, Eli Cohen, në Jeruzalem.

Eli Cohen: Faleminderit Edi Rama për mbështetjen ndaj Izraelit!

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, u takua në Davos me ministrin e Jashtëm të Izraelit, Eli Cohen

Eli Cohen takon Edi Ramën: Faleminderit Shqipërisë për mbështjen e Izraelit në OKB

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, u takua me ministrin e Jashtëm të Izraelit, Eli Cohen, gjatë punimeve të Forumit Ekonomik Botëror që po zhvillohet në Davos të Zvicrës.

Emiratet e Bashkuara Arabe do të mësojnë për Holokaustin në shkolla

Yad Vashem do të bashkëpunojë me mbretërinë e Gjirit për të ofruar materiale të specializuara

Vendimet strategjike, Netanyahu krijon kabinetin e sigurisë

Kryeministri Benjamin Netanyahu krijon kabinetin për çështje shumë të ndjeshme të sigurisë

Gërvalla uron Cohen: Shalom dhe të thellojmë bashkëpunimin!

Ministrja e Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla-Schwarz, uroi Ministrin e Jashtëm të Izraelit, Eli Cohen, me rastin e marrjes së detyrës.

Ish-ministri i inteligjencës, Eli Cohen, ministri i ri i Jashtëm i Izraelit

Ai konsiderohet arkitekt i marrëveshjeve të normalizimit midis Izraelit dhe disa vendeve arabe

Pas 57 vjetësh Mossad zbulon detajet. Si u kap Eli Cohen, spiuni më i famshëm i Izraelit

Shefi i agjencisë David Barnea zbulon mesazhin e fundit të spiunit “si një njeri i lirë” para se të kapej dhe ekzekutohej nga Siria