Antisemitizmi/ Kosovo Jewish Organization, marrëveshje me Universitetin e Gjakovës

Artina Hamitaga, përfaqësuese e Kosovo Jewish Organization-KJO dhe rektori i Universitetit të Gjakovës “Fehmi Agani” Prof. Ass. Dr. Artan Nimani, nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi në fushën e kulturës, shkencës dhe edukimit.


Artina Hamitaga, përfaqësuese e Kosovo Jewish Organization-KJO dhe rektori i Universitetit të Gjakovës “Fehmi Agani” Prof. Ass. Dr. Artan Nimani, sot nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi në fushën e kulturës, shkencës dhe edukimit.

Palët u pajtuan që së bashku të forcojnë dhe të zgjerojnë marrëdhëniet e tyre, që kanë të bëjnë me shkëmbime reciproke dhe të bashkëpunojnë në projektet kulturore, kërkimore dhe edukative me theks të veçantë mbi edukimin për Holokaust dhe Antisemitizëm.

Artina Hamitaga përfaqësuese e Kosovo Jewish Organization-KJO dhe rektori i Univerzitetit të Gjakovës “Fehmi Agani”…

Posted by Kosova Jewish Organization on Wednesday, July 15, 2020

Shpëtimi i hebrenjve, Shqipëria shpallet “Shtëpi e Jetës”

Fondacioni Ndërkombëtar “Raoul Wallenberg” përuron në Tiranë pllakatin në Ditën Ndërkombëtare të Kujtesës

IZRAEL

Izraeli do të testojë vaksinën anti-Covid te njerëzit në tetor

Një laborator kombëtar izraelit do të fillojë të testojë vaksinën e tij të koronavirusit mbi subjektet njerëzore në mes të…

SHQIPËRI

Zv.ambasadorja e Izraelit, Liora Peleg: Privilegj të njihja një popull të mrekullueshëm

Zv.ambasadorja e Izraelit në Shqipëri, Liora Peleg, ka përfunduar detyrën e saj diplomatike në Tiranë.

KOSOVA

Kosovo Jewish Organization organizon festën tradicionale hebre të Shabbatit

Organizata Kosovo Jewish Organization (KJO) ka organizuar festën tradicionale hebre të Shabbatit.

INTERVISTA

Ambasadori i Izraelit, Gendler: Shqipëria po dëshmon vlerat e saj edhe në kohën e koronavirusit

Ambasadori i Izraelit në Tiranë, Noah Gal Gendler, dha një intervistë për gazetarin Genc Mlloja të gazetës shqiptare në gjuhën…

MILIARDERËT

Roman Abramovich blen shtëpi 63 milionë dollarë në Izrael

Miliarderi ruso-izraelit, Roman Abramovich, është i vendosur të blejë një shtëpi në Herzliya për 63 milionë dollarë nga menaxherja e…

SPYZONE

Përse erdhi një Gjeneral Amerikan me Katër Yje në Izrael gjatë pandemisë?

Vizita e gjeneralit të ushtrisë amerikane dhe Kryetari i Shefave të Përgjithshëm të Shtabit, gjeneral Mark Milley vjen në mes…