Ret.Gen Piro Ahmetaj: Me sakrifica sublime, shqiptarët u skalitën në memorjen e nderit të Izraelit

Mirënjohje 70 familjeve dhe çdo Shqiptari që me sakrifica sublime, e skalitën Shqipërinë në memorjen e nderit të Izraelit dhe mbarë njerëzimit të qytetëruar


Nga Ret.Gen Piro Ahmetaj

I nderuar që si Anëtari i Bordit “Israeli House” të merrja pjesë në javën e përkujtimit të “Holokoustit, si dhe të ndaja opinione me personalitete të politikës, ministra, deputet, akademik, sigurisë, etj.

🤲 6 milion hebenj të shfarosur mizorisht, jo nga armët por nga njërzit me mëndje të deformuar🛑

6 000 000 dëshmorët e obligojnë përjetësisht njerëzimin = të MOS HARROJË (Never forget) 🙏

2000 vjet histori bashkëpunimi dy popujve, që kulmon me mikpritjen fisnike të SHQIPTARËVE të BESES duke mbrojtur hebrejtë nga makineria naziste, në luftën e II-të botërore.

Mirënjohje 70 familjeve & çdo Shqiptari që me sakrifica sublime, e skalitën 🇦🇱 në memorjen e nderit të 🇮🇱 & mbarë njerëzimit të qytetëruar si: “vendi i vetëm në botë, që kishte më shumë hebrenj mbas lufte se para fillim të saj” 👏

Përtej nderimit të institucionit të MOS -HARRESËS dhe BESËS, mbetet mision dhe përgjegjësi shtetërore forcimi i mëtejshëm marrëdhënieve mes dy vendeve & popujve, në fushën e edukimit, agroturizmit, ekonomisë, sigurisë kibernetike, luftës kundër terrorrizmit, ku 🇮🇱#lider në botë.
Zoti e bekoftë miqësinë 🙏 🇦🇱 🤝 🇮🇱 💪

🇦🇱 KURRË MË = 🇬🇧 NEVER AGAIN 🙏

Shtëpia


I nderuar që si Anëtari i Bordit "Israeli House" të merrja…

Posted by Ret. Gen Piro Ahmetaj, on Friday, January 27, 2023

Ambasadorja e Izraelit, Galit Peleg, merr pjesë në darkën e Iftarit

I pranishëm ishte edhe Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj.

Izrael

Nimrod Yaron: Besojmë fuqishëm në potencialin e bashkëpunimit të biznesit midis Izraelit dhe Shqipërisë

Nimrod Yaron & Co ishte sponsor i "TIRANA - TEL AVIV TECH WEEK", zhvilluar për herë të parë në Shqipëri

Shqipëri

Ambasadorja e Izraelit, Galit Peleg, merr pjesë në darkën e Iftarit

I pranishëm ishte edhe Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj.

Kosove

Bashkëpunim i Izraelit me sektorin e bujqësisë në Kosovë

Ministri i Bujqesise i Kosovës, Faton Peci, takim në Izrael me homologun Avi Dichter

OPED

Dita e Kujtesës dhe gabimet e kujtesës

Dalëngadalë, kjo histori është kthyer në një “mit”, që ka depërtuar në kujtesën kolektive të popullit shqiptar, në të gjitha…

Bota

Blinken dënon aktin terrorist palestinez pranë një sinagoge

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken mbërriti sot në Tel Aviv në një kohë kur dhuna mes Izraelit dhe palestinezëve…

Spyzone

Rrëfehet ish-shefi i Mossad, Yossi Cohen: Operacionet që mahnitën shërbimet inteligjente

Yossi Cohen jep detaje specifike të veprimeve të Mossad kundër programit bërthamor të Teheranit