Shqipëria dhe Izraeli intensifikojnë bashkëpunimin për sigurinë kibernetike

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, u takua me Gaby Portnoy , Drejtor i Përgjithshëm i Drejtorisë Kombëtare Kibernetike të Izraelit


Shqipëria dhe Izraeli do të intensifikojnë bashkëpunimin për sigurinë kibernetike, përmes shkëmbimit të përbashkët të të dhënave, ngritjen e kapaciteteve kombëtare të Shqipërisë, por edhe në fushën e mbrojtjes.

Në vijim të vizitës së tij disa ditore në Izrael, ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, u takua Gaby Portnoy (Brig Gen ret), Drejtor i Përgjithshëm i Drejtorisë Kombëtare Kibernetike të Izraelit.

POSTIMI I MINISTRIT PELESHI

Me z.Gaby Portnoy (Brig Gen ret), Drejtor i Përgjithshëm i Drejtorisë Kombëtare Kibernetike të Izraelit.

Të interesuar të intensifikojmë baskëpunimin tonë për sigurinë kibernetike, përmes shkëmbimit të përbashkët të të dhënave, ngritjen e kapaciteteve kombëtare të Shqipërisë, por edhe në fushën e mbrojtjes.

Me z.Gaby Portnoy (Brig Gen ret), Drejtor i Përgjithshëm i Drejtorisë Kombëtare Kibernetike të Izraelit.
Të interesuar…

Posted by Niko Peleshi on Wednesday, June 28, 2023

Ambasadorja e Izraelit: Shqipëria, shembull i bukur tolerancës ndërfetare

Ambadasadorja e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg, ka qenë e ftuar në disa darka iftari të organizuar në Tiranë.

Izrael

Izraeli, rekord eksportesh prodhime ushtarake në 2023

Kompanitë izraelite të mbrojtjes nënshkruan porosi të reja eksporti me vlerë rekord 13.073 miliardë USD në vitin 2023

Shqipëri

Mazniku pret ministrin izraelit: Të vendosur për thellimin e marrëdhënieve dypalëshe

Ministri i Shtetit për Pushtetin Vendor, Arbjan Mazniku pret ministrin e Brendshëm i Izraelit, Moshe Arbel

Kosove

Osmani: Kosova dënon sulmin e Iranit ndaj Izraelit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar pas sulmit të Iranit ndaj Izraelit natën e kaluar.

OPED

Populli ynë ka qenë dhe do të mbetet krah popullit hebre

Sot shënohet Dita e Përkujtimit të Holokaustit, ditë që përbashkon gjithë botën në kujtim të viktimave

Bota

U rrëzua helikopteri, vdesin Presidenti i Irani dhe ministri i Jashtëm

Presidenti iranian Ebrahim Raisi dhe ministri i Jashtëm Hossein Amirabdollahian ishin në mesin e nëntë personave që humbën jetën

Spyzone

Izraeli, rekord eksportesh prodhime ushtarake në 2023

Kompanitë izraelite të mbrojtjes nënshkruan porosi të reja eksporti me vlerë rekord 13.073 miliardë USD në vitin 2023