Ka shumë arsye për t’u dashuruar me Tiranën

Ambasadorja e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg, pohon se ka shumë arsye për t’u dashuruar me kryeqytetin shqiptar.

Bashkëpunimi midis universiteteve Shqipëri-Izrael, ambasadorja Peleg takon rektorin Hoxha

Aktualisht, Universiteti i Tiranës ka nënshkruar tashmë marrëveshje me dy Universitete Izraelite.

Ceremonia “Ekipet Sportive të Shkollave” në “Air Albania”, ambasadorja Peleg: Një shfaqje e bukur sportiviteti, edukimi dhe patriotizmi

Ambasadorja e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg, në Twitter: Bravo për organizatorët dhe suksese sportistëve të rinj

Trajnimi i profesionistëve shqiptarë në Izrael, ambasadorja Peleg takon ministren Kushi

Ambasadorja e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg, zhvilloi një takim me Ministren e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi.

“Shadow in Baghdad”, dokumentari i përkujtimit të dëbimit të Hebrenjve nga vendet arabe

Ambasadorja e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg, mbajti fjalën e rastit para fillimit të shfaqjes së filmit, i cili u ndoq nga shumë dashamirës.

Thellohen marrëdhëniet e shkëlqyera Shqipëri-Izrael

Zv.ambasadori Haraout Baghamian, takon Meri Shahinin, drejtoreshë e Lindjes së Mesme në MEPJ që mbulon edhe Izraelin.

Ambasadorja Peleg viziton selinë e Kryegjyshatës Botërore të Bektashinjve

Ambasadorja e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg, u prit nga Baba Mondi: Vizitë magjepsëse në Teqenë e komunitetit bektashian

“Lulja e Vlorës”, ambasadorja Peleg takon Dr. Anna Kohen

Ambasadorja e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg, priti në një takim kortezie Dr. Anna Kohen, autore e librit “Lulja e Vlorës”

Izraeli dhe Shqipëria në arenën ndërkombëtare, ambasadorja Peleg takime në Ministrinë e Jashtme

Ambasadorja Galit Peleg: Izraeli dhe Shqipëria mbështesin njëri-tjetrin në shumë fusha

Bashkëpunimi policisë shqiptare me atë izraelite, ambasadorja Peleg takon drejtorin Rrumbullaku

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku takon Ambasadoren e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg.