Netanyahu, Borisovit: Bashkëpunim i gjithanshëm me Bullgarinë

Kryeministri i Bullgarisë, Bojko Borisov u takua me homologun e tij izraelit Benjamin Netanjahu në rezidencën Evksinograd në Varna.

Pritje e ngrohtë për Kryeministrin Netanyahu në Varna të Bullgarisë

Në Aeroportin e Varnës u mirëprit nga kryetari i kryeqytetit detar Ivan Portnich

Netanyahu niset në Sofje, takim me liderit e Ballkanit lindor

Kryeministri i Izraelit shtyu vizitën e tij në Shqipëri, të planifikuar për më 1 nëntor

“Izraeli, 70 vjet shtet modern”, çelet ekspozita në konferencën “Mahar” në Budva

Ekspozita u prezantua nga anbasadorja Alona Fisher-Kam. Marrin pjesë komunitetet hebraike nga gjithë Ballkani, përfshirë Shqipërinë dhe Kosovën.

Në Serbinë e varfër, bashkësia hebraike është e izoluar – dhe po zvogëlohet me shpejtësi

Holokausti, konflikte të shumta të zgjatura dhe rënies ekonomike kanë kontribuar të gjitha në asimilimin e lartë dhe normat e emigrimit në mesin e grupit të vogël të 3.000 hebrenjve serbë

Pacolli i kërkon Izraelit njohjen e Kosovës

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës Behgjet Pacolli, pret Ambasadoren e Izraelit, Alona Fisher Kamm

“Përtej Detyrës”, diplomatët që shpëtuan hebrenjtë

Ekspozita do të hapet në Prishtinë, më 13-14 prill 2018 në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës

Kroacia: Vendim historik blerja e avionëve ushtarakë izraelitë

Ministri i Mbrojtjes, Damir Krstiçeviç: Do të blejmë avionë F16 në vlerë tre miliardë euro

Ambasadori i Izraelit ne Maqedoni, Dan Oryan,
Izraeli është duke bërë miq të rinj në Ballkan, por qetësisht

Analizë e revistës së njohur prestigjioze “The Economist”. Krerët e Shqipërisë, Kosovës, Maqedonisë, Serbisë, Bosnjë dhe Hercegovinës kanë qenë në vizita zyrtare në Izrael

Hebrenjtë e Selanikut kujtojnë viktimat e Holokaustit: Kurrë më!

Kryebashkiaku grek merr pjesë në përkujtimin e 50,000 hebrenjve të qytetit, ku pothuajse të gjithë u dëbuan dhe u vranë në kampet e vdekjes naziste