Forumi Ndërkombëtar kundër Anti-Semitizmit, Shqipëria midis 180 shteteve në botë!

Ambasadori IShqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj, ishte pjesë e Forumit të 7-të Ndërkombëtar në Luftë kundër Anti-Semitizmit

Ambasadori Canaj në turneun e organizuar nga ELNET në partneritet me IDF dhe Ministrinë e Jashtme të Izraelit

Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj, mori pjesë sot në një turne shumë profesional dhe strategjik-helikopter-detar mbi çështjet e kufirit detar dhe energjisë, organizuar nga ELNET në partneritet me Ministrinë e Punëve të Jashtme të Izraelit dhe IDF (Ushtrinë Izraelite), dhe pjesëmarrjen e Ambasadorëve Evropianë në Izrael.

Eksportet drejt Izraelit, ambasadori Canaj takim online me Federatën e Dhomave të Tregtisë të Izraelit

Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj, mori pjesë në një webinar me Federatën e Dhomave të Tregtisë të Izraelit mbi Azhurnimet e fundit në Regjimin e Importit në Izrael.

Raketa e Hamasit synojnë goditjen e ambasadave në Izrael, reagime të ashpra nga Shqipëria dhe Austria

Luftimet që po zhvillohen mes Hamasit dhe Izraelit po prekin dhe ambasadat

Ekspozita e artistit Adrian Paçi në Haifa, ambasadori Canaj pret Kryekuratorin e Muzeut

Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj, u takua me Kryekuratorin e Muzeut të Haifa, Kobi Ben-Meir.

Konflikti në Rripin e Gazës, reagon Tirana zyrtare: Sulmet me raketa kundër Izraelit të pajustifikueshme

Tirana zyrtare ka reaguar në lidhje me tensionet e përshkallëzuar në Jerusalem

Deputeti Amar letër ambasadorit Canaj: Shmangia e Taksimit të Dyfishtë rrit investimet izraelite në Shqipëri

Deputeti Hamad Amar, njëherësh edhe Kryetar i Grupit Parlamentar të Miqësisë Izrael-Shqipëri, pas nënshkrimit të Konventës për Shmangien e Taksimit të Dyfishtë dhe Evazionit midis dy vendeve, i ka dërguar një letër me vlerësime ambasadorit të Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj.

Ambasadori Canaj shpreh ngushëllime për viktimat e tragjedisë në Malin Meron

Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr.Bardhyl Canaj la një shënim në librin e ngushëllimit më e rastin e tragjedisë në Malin Meron ku humbën jetën 45 persona gjatë festimeve të Lag B’omer.

Ambasadori Bardhyl Canaj: Ja përfitimet e Shqipërisë nga shmangia e Taksimit të Dyfishtë me Izraelin

Shqipëria dhe Izraeli nënshkruan marrëveshjen për shmangien e taksimit të dyfishtë midis dy vendeve. Marrëveshja u nënshkrua në Jeruzalem nga Ministri i Jashtëm i Izraelit, Gabi Ashkenazi dhe ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj.

Shqipëria dhe Izraeli, marrëveshje për heqjen e taksimit të dyfishtë

Marrëveshja u nënshkrua në Jeruzalem nga Ministri i Jashtëm i Izraelit, Gabi Ashkenazi dhe ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj.