Ambasadori Canaj shpreh ngushëllime për viktimat e tragjedisë në Malin Meron

Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr.Bardhyl Canaj la një shënim në librin e ngushëllimit më e rastin e tragjedisë në Malin Meron ku humbën jetën 45 persona gjatë festimeve të Lag B’omer.

Ambasadori Bardhyl Canaj: Ja përfitimet e Shqipërisë nga shmangia e Taksimit të Dyfishtë me Izraelin

Shqipëria dhe Izraeli nënshkruan marrëveshjen për shmangien e taksimit të dyfishtë midis dy vendeve. Marrëveshja u nënshkrua në Jeruzalem nga Ministri i Jashtëm i Izraelit, Gabi Ashkenazi dhe ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj.

Shqipëria dhe Izraeli, marrëveshje për heqjen e taksimit të dyfishtë

Marrëveshja u nënshkrua në Jeruzalem nga Ministri i Jashtëm i Izraelit, Gabi Ashkenazi dhe ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj.

Ambasadori Canaj takon drejtuesit e Forumit të Mbrojtjes dhe Sigurisë së Izraelit

Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj, zhvilloi një takim me Amir Aviv (CEO i Habithonistim) dhe Prof Alexander Bligh.

Bizneset izraelite të Data Center hyjnë në tregun shqiptar

Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj, priti në takim përfaqësues nga grupe të biznesit izraelit, të cilët synojnë të hyjnë në tregun shqiptar në fushën e Data Center.

Canaj pret Demirin, në fokus forcimi i lidhjeve ekonomike të Shqipërisë dhe Kosovës me Izraelin

Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj, pati një takim me Sekretarin e Përgjithshëm e Ministrisë së Jashtme të Kosovës, Shkelzen Morina dhe Ines Demirin, të ngarkuarën me pune të Ambasadës së Kosovës në Izrael.

Canaj takon avokatin Bressel: Konsulencë ligjore izraelite për markat dhe pronësinë intelektuale në Shqipëri

Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj u takua me avokatin e njohur izraelit, Dr. Eyal Bresel, themeluesin dhe CEO i “Eyal Bressler & Co.”,

Canaj takon Oryan: Forcim i bashkëpunimit të Izraelit me Shqipërinë në biznes, turizëm dhe arsim

Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj, u takua sot me Dan Oryan, Drejtorin e Departamentit të Ballkanit në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Izraelit, për të diskutuar mënyra dhe mjete për të forcuar bashkëpunimin dypalësh në fushën e biznesit, turizmit dhe arsimit midis dy vendeve.

Familja e saj shpëtoi hebrenjtë, Ambasada e Shqipërisë në Izrael nderon Kristina Konën

Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj mori pjesë në ceremoninë përkujtimore të vendosjes së kurores ne varrin e Kristina Kones, Fisnike ne Kombe, të organizuar nga YAD VASHEM, në kuadër të projektit “Akti i Fundit i Hirit” që përjetëson nderimin e familjeve shqiptare qe kontribuan ne mbrojtjen e hebrenjve gjate Luftes se Dyte Boterore

Ambasadori Canaj takon Paul Friedberg, kompania izraelite Cellebrite projekte në Shqipëri

Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj, zhvilloi një takim shumë të frytshëm sot me Paul Friedberg, Drejtorin e Lartë në Cellebrite ES e cila ndihmon në krijimin e një bote më të sigurt përmes Platformës së tyre të Inteligjencës Dixhitale.