Zyrtari amerikan: Sulmi me dron ndaj fabrikës iraniane dyshohet të jetë bërë nga Izraeli

Një zëdhënës i ushtrisë izraelite nuk pranoi të komentojë.

Armë nga Izraeli në Ukrainë!

Amerikanët dërgojnë 300 mijë mortaja artilerie 155 milimetërshe nga arsenali i tyre ushtarak në vendin hebre

Herzog pret Sullivan, në fokus thellimi i marrëdhënieve me SHBA

Presidenti izraelit, Isaac Herzog, mirëpriti në Jerusalem Këshilltarin e Sigurisë Kombëtare të SHBA-së, Jake Sullivan.

Izraeli do të ndërtojë impiantin 5.5 miliardë dollarë për të furnizuar me ujë të pijshëm Arizonën në SHBA

IDE Technologies u themelua në vitet 1960 për të transformuar oqeanet e botës në ujë të pastër të përballueshëm.

Marrëveshje historike Liban-Izrael për kufirin detar

Libani dhe Izraeli arritën një marrëveshje historike për përcaktimin e një kufiri detar të diskutueshëm mes tyre, pas vitesh negociatash të ndërmjetësuara nga Shtetet e Bashkuara

Biden: Lidhjet e SHBA me Izraelin janë të pathyeshme. Jam krenar që qëndroj me Izraelin sot dhe gjithmonë

Presidenti i SHBA Joe Biden tha në një video-mesazh me rastin e 74-vjetorit të Ditës së Pavarësisë së Izraelit, se “Partneriteti midis Izraelit dhe Shteteve të Bashkuara ka qenë i domosdoshëm”.

Naftali Bennett: Joe Biden e do Izraelin!

Kryeministri izraelit u tha gazetarëve se e gjeti presidentin amerikan shumë “të vëmendshëm ndaj nevojave tona”

Joe Biden garanton Kryeministrin e Izraelit: Irani nuk do të ketë kurrë armë bërthamore!

Presidenti amerikan Joe Biden dhe kryeministri izraelit Naftali Bennett realizuan takimin e tyre të parë ballë për ballë në Shtëpinë e Bardhë

Kryeministri i Izraelit do të vizitojë Biden në Shtëpinë e Bardhë

Vizita e parë e Presidentit Biden nga një udhëheqës i huaj që nga fillimi i krizës në Afganistan

Shefi i CIA-s takohet me kreun e Mossad dhe kryeministrin e Izraelit

Ndërsa Irani po pasuron uraniumin në 60% dhe bllokon hyrjen e IAEA -s në vendet bërthamore, kryeministri Naftali Bennett dhe drejtori i CIA -s Burns diskutojnë për Shtetin Islamik.