Holokausti ndaj hebrenjve, Blerina Gjylameti viziton kampin e përqendrimit në Aushvic-Birkenau

Kryetarja e Grupit Parlamentar të Miqësisë Shqipëri-Izrael, Blerina Gjylameti: Një dëshmi e dhimbshme e historisë. Kurrë më!


Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti, njëherësh edhe kryetarja e Grupit Parlamentar të Miqësisë Shqipëri-Izrael, vizitoi kampin e përqendrimit në Aushvic-Birkenau, Poloni, me ftesë të Shoqatës Evropiane të Hebrenjve!

Të pranishëm ishin edhe Kryeministri në detyrë të Malit të Zi 🇲🇪, Dritan Abazovic si dhe ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti.

Postimi i deputetes Gjylameti

Vizitë në kampin e përqendrimit në Aushvic-Birkenau, Poloni 🇵🇱 – Me ftesën shoqatës Evropiane të Hebrenjve!

Së bashku me, Presidenten e Parlamentit Evropian 🇪🇺, Roberta Metsola, Komisionerin për Zgjerimin e BE-së, Olivér Várhelyi, Kryeministrin në detyrë të Malit të Zi 🇲🇪, Dritan Abazovic, Kryetaren e Kuvendit të Çekisë 🇨🇿, Sekretaren e Senatit të Francës 🇫🇷 si edhe deputetë dhe zyrtarë të shteteve evropiane.

Në përkujtim të viktimave të krimeve mizore mbi popullin hebre! Një dëshmi e dhimbshme e historisë që sot duhet ta shohim si thirrje të fortë për të thënë: KURRË MË! 🙏🏼


Trajnimi i profesionistëve shqiptarë në Izrael, ambasadorja Peleg takon ministren Kushi

Ambasadorja e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg, zhvilloi një takim me Ministren e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi.

Izrael

Dronë specialë për furnizime mjekësore në spitalet e Izraelit

Izraeli do të jetë vendi i parë në botë që do të ketë një rrjet të furnizimeve mjekësore urgjente me…

Shqipëri

Trajnimi i profesionistëve shqiptarë në Izrael, ambasadorja Peleg takon ministren Kushi

Ambasadorja e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg, zhvilloi një takim me Ministren e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi.

Kosove

Ekspertë izraelitë, leksione në Kosovë në fushën e rehabilitimit pas traumës

Nën organizimin e KRCT, mbështetjen e Ambasadës së Shtetit të Izraelit në Kosovë dhe Ambasada Britanike, në Prishtinë u zhvillua…

OPED

Petrit Zorba: “Lulja e Vlorës” i Anna Kohen, një dashuri e përjetshme për Shqipërinë

Kryetari i Shoqatës së Miqësisë Shqipëri-Izrael: Libri përcjell mesazhe mirënjohje për popullin Shqiptar dhe atë të Vlorës, që gjatë atyre…

Bota

Britania e Madhe e shpall Hamasin organizatë terroriste

Çdo anëtar i organizatës dhe ata që e mbështesin atë brenda Britanisë së Madhe, mund të dënohen me burgim deri…

Spyzone

Çfarë mund të mësojnë Izraeli dhe fuqitë e tjera ushtarake nga Lufta Rusi-Ukrainë

Fleksibiliteti, logjistika dhe përdorimi i armëve inovative janë çelësat e fitores.