Ambasadori Ehud Gol: Izraeli, marredhenie solide me Shqiperine

Ambasadori Ehud Gol, ish-diplomati i parë hebre në Tiranë dhe ish-këshilltari diplomatik i presidentit të.

Shqipëri–Izrael, shkëmbime eksperiencash për interesa reciproke

Nga Violeta Shqalsi Shqipëri–Izrael, shkëmbime eksperiencash për interesa reciproke Marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Izraelit gjatë.

Ilir Meta takohet me Liberman dhe Shalom

Jeruzalem, 4 korrik 2014 – Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta dhe delegacioni parlamentar shqiptar u.

Ilir Meta takohet me Yuli Edelstein

Jeruzalem, 2 Korrik, 2014 – Kryetari i Kuvendit z. Ilir Meta nisi sot një vizitë.

Bushati-Cohen ne Izrael

Tel Aviv, 24 qershor 2014- Gjate vizites se Ministrit te Jashtem Z. Ditmir Bushati ne.

Bushati: Ne perkujtim te Holakaustit

Tirane, 28 janar 2014 -“Shqipëria është i vetmi vend në Europë që doli nga Lufta.

Peleshi-Gjiknuri, vizite ne Izrael

Tel Aviv, 8 janar 2014 – Një delegacion i qeverisë shqiptare i kryesuar nga Zëvendëskryeministri.

Niko Peleshi takohet me Ministrin e Energjise dhe Ujrave te Izraelit, Silvan Shalom

Jerusalem, 23 tetor 2013 – Zvendeskryeministri i Shqiperise, Niko Peleshi, takohet me Ministrin e Energjise.

Presidenti Nishani takon Kryeministrin Netanjahu

Jeruzalem, 19 qershor 2013: Presidenti Nishani takon Kryeministrin Netanjahu

Ish Ambasadori Ehud Gol viziton Shqiperine

Tirane, 14 dhjetor 2014 – Me ftese te Ambasades se Izraelit ne Tirane, zhvilloj nje.