Rezistenca iraniane dhe kryediplomati Murati

Me kërkesë të dy miqve, shkrimtarë dhe publicistë të rezistencës iraniane (MEK), të vendosur përkohësisht në qytezën e Manzës së Durrësit, bëmë në Tiranë një takim të përbashkët me kryediplomatin Shaban Murati.

Ruçi pret Kryetaren e Komitetit Amerikano-Hebraik, Avital Leibovich

Të pranishëm ishin edhe ambasadori i Izraelit në Shqipëri, Boaz Rodkin dhe deputetja Blerina Gjylameti

Poloni, deputetet shqiptare në takimin e Aleancës Europiane për Izraelin

Marrin pjesë Blerina Gjylameti, kryetare e Grupit Parlamentar të Miqësisë Shqipëri-Izrael dhe Milva Ekonomi

Ministri i Jashtëm shqiptar takohet me Komitetin Amerikano-Izraelit në SHBA

Kryediplomati foli mbi rolin e Shqipërisë në mbrojtjen e hebrenjve dhe mundësitë për investime amerikane

Ministri Bushati në fushatën kundër antisemitizmit

Ministri i Jashtëm shqiptar bëhet pjesë e një fushatë globale ndërkombëtare kundër antisemitizmit.

Meta takon drejtuesit e Fondacionit Ndërkombëtar hebre ‘Raoul Wallenberg’

Presidenti shqiptar vlerësoi nismën e Fondacionit për ta deklaruar Shqipërinë si “Shtëpinë e Jetës

Presidenti Meta në fushatën globale kundër antisemitizmit në OKB

Presidenti i Shqipërisë ishte midis dhjetëra liderëve botërorë që morën pjesë

Bushati-Rotem, takim në Nju Jork: Të punojmë ngushtësisht së bashku

Ministri i Jashtëm shqiptar, Ditmir Bushati takohet në SHBA me Drejtorin e Përgjithshëm të Ministrisë së Jashtme të Izraelit, Yuval Rotem

Izrael, Bushati takohet me drejtuesit American Jewish Committee

Ministri i Jashtëm shqiptar takohet me Avital Leibovich dhe Daivd Harris.

Ministri Bushati takohet me lideren e Opozitës në Izraeli, Tzipi Livni

Livni në Twitter: Ne do të vazhdojmë të promovojmë bashkëpunimin mes dy vendeve dhe të forcojmë lidhjet