“Kodi Shqiptar”, dokumentari izraelit për shpëtimin e hebrenjve shfaqet në Shqipëri

Të pranishëm ishin presidenti shqiptar, Ilir Meta dhe ambasadori i Izraelit në Tiranë, Boaz Rodkin

“Pagëzimi” shfaqet në Çikago, ​Shaul Gatenjo rrëfen sesi shqiptarët në Kosovë ia shpëtuan jetën

Në prani të një numri shqiptaro-amerikanë dhe hebrejë në Chicago Loop Synagogue u shfaq filmi dokumentar ,,Pagëzimi,, i përgatitur nga edicioni i RTK-së në Prishtinë.

Java e filmit izraelit në Kosovë, Haradinaj: Komunikimi kulturor, mjet i fuqishëm

Kjo ngjarje tradicionale e cila po organizohet për herë të 11-të me radhë

“Java e Filmit Izraelit në Prishtinë”, Fisher-Kamm: Forcojmë marrëdhëniet Kosovë-Izrael

Morën pjesë kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe Mininistri i Jashtëm, Behghet Pacolli

Nis Java e Filmit Izraelit në Prishtinë

Java e Filmit Izraelit në Prishtinë do të sjellë për filmdashësit kosovarë filma të njohur

Java e Filmit Izraelit sjell tre filma në Kosovë

Organizohet nga Bet Israel Kosovo në kinemanë ABC nga data 29 nëntor deri më 1 dhjetor

Kristiano Ronaldo, reklamë për televizionin izraelit “HOT”

Superylli i futbollit botëror, Kristiano Ronaldo, ishte pjesë e një reklame komerciale për televizonin me.

Ylli izraelit Gal Gadot do të prezantojë një nga çmimet “Oscar 2018”

Ylli izraelit Gad Gadot, e njohur për rolin e saj si protagoniste në filmin “Wonder.

Filmi izraelit “Beneath the Silence” fiton çmimin “Best European Feature Film” në TIFF Tirana

Filmi izraelit “Beneath the Silence” fitoi çmimin “Best European Feature Film” në edicionin e 15-të.

Filmi izraelit “The zookeeper’s wife” në Tiranë

Ambasada e Izraelit në Tiranë në bashkepunim me Ambasadën e Polonisë në Shqipëri dhe me.