“Ditari i Ana Frank”, aktorët shqiptarë emocionojnë zv.ambasadoren e Izraelit

Diplomatja Liora Peleg: Ishte emocionuese të dëgjoje aktorët të këndonin himnin e Izraelit, Hatikva

Tel Avivi, midis 10 qyteteve më të mirë në botë për librat

Tel Avivi tashmë është njohur gjerësisht si një qytet inovativ, me ekosistemin e tij të.

Muzikantë izraelitë performojnë në Tiranë

Dyshja e famshme e Israel Tuba Duo, Avital Handler dhe Haim Mazar, morën pjesë në International Albanian Brass Festival

Legjenda e muzikës, Paul McCartney, merr çmimin Wolf Prize 2018

Këngëtari dhe kantautori legjendar britanik, Paul McCartney, është një nga fituesit e mëdhenj të Wolf.

Emiri-Rotem, koncert miqësie në Izrael me rastin e Festave të Shqipërisë

Ne hollin qendror te Librarise Kombetare te Izraelit, ne Jeruzalem, u mbajt koncerti duo nga.

Koncert me muzikë shqiptare nga Almira Emiri në Izrael

(Izraelisot) – Një recital në piano nga Almira Emiri me muzikë izraelite dhe shqiptare të.

Yael Karavan performon në Reja Festival

Artistja e njohur izraelite, Yaek Karavan, performoi te instalacioni “Reja” pranë Galerisë së Arteve. Ajo.

Kremtohet në Tiranë 69-vjetori Pavarësisë së Izraelit, ambasada koncert festiv

Ambasada e Izraeli e kremtoi këtë ditë përmes një ceremonie, ku merrnin pjesë përfaqësues të trupit diplomatik në vendin tonë, politikanë, artistë dhe më gjerë.

Rigels Lenja: Një vizitë në Jeruzalemin e 3 feve monoteiste, nga Kisha ku u varros Jezu Krishti, tek xhamia ku vdiq Muhamendi

Konkursi me temë “Eseja më e mirë”, që u zhvillua nga Ambasada e Izraelit në vendin tonë shpalli fitues studentin Rigels Lenja. Studenti i degës së Historisë në Fakultetin e Historisë dhe Filologjisë në Tiranë u shpall fitues me esenë me temë “Konflikti midis Hamasit dhe Izraelit”

Ambasadori Canaj takon drejtorin e Konsvervatorit të Muzikës, Wasserman

(Izraelisot) – Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Bardhyl Canaj, u takua me Drejtorin e Konservatorit.