“Potters Duo”, arti i qeramikës izraelite

Në ambientet e Hotel “Rogner” u hap ekspozita e qeramikës “Potters Duo” një bashkëpunim midis.

Kinemaja izraelite vjen në Festivalin e Filmit me “Dënimet me burg të përjetshëm”

Filmi izraelit prezantohet sot në festival me “Life sentences”. Me regji dhe skenar nga Nurit Kedar dhe Yaron Shani

Djali izraelit 7-vjeçar gjen aksidentalisht skulpturën 3400-vjeçare

Një djalë izraelit, 7 vjeç ka gjetur aksidentalisht një figurinë 3400-vjeçare e një perëndeshe. Figurina u gjet.

DJ Keren Dota: Braktisa shkencat kompjuterike për muzikën, prej 7 vitesh luaj nëpër botë

Nga Izraeli DJ Keren Dota mbërriti në Shqipëri për të performuar për publikun shqiptar

25 vjetori i marrëdhënieve Izrael-Shqipëri, konkurs për logon

Me rastin e 25 vjetorit të vendosjeve të marrëdhënieve diplomatike midis shtetit të Izraelit dhe.

Izraeli, tri here fitues i Eurovision Song Contest

Izraelisot.com – Festivali Europian i Këngës, i njohur si Eurovision Song Contest, këtë vit feston.

Ambasada e Izraelit në Tiranë, ndihma për zonat e përmbytura

Izraelisot, 10 shkurt 2015 – Ambasada e Izraelit në Tiranë iu vjen në ndihmë banorëve.

Bushati: Shqipëria, gjithmonë në krah të lirisë dhe tjetrit

Tiranë, 27 Janar / ATSH – Prej 2 vitesh tashmë, Ministria e Jashtme në 27.

Izraeli mbështet bujqësinë shqiptare

(ARKIV) – Izraeli dhe Shqipëria u kanë kushtuar një vëmendje të madhe bashkëpunimit të tyre.

Ilir Meta takohet me Yuli Edelstein

Jeruzalem, 2 Korrik, 2014 – Kryetari i Kuvendit z. Ilir Meta nisi sot një vizitë.