Kompania izraelite e inteligjencë artificiale ul aksidentet në Las Vegas

Waycare përdor informacionin në automjet dhe të dhënat e trafikut lokal. Ka ulur 17% aksidentet

Izraelitët zbulojnë një proces të ri kimik për projektimin e veturave me hidrogjen

Hulumtuesit në Universitetin Ben-Gurion të Negevit dhe Technion të Haifës pohojnë se kanë gjetur një lidhje themelore të humbur në një proces kimik që përfshin energjinë diellore

Startapi australiano-izraelit krijon karburant me bazë uji për automjetet elektrike

Electriq~Global prezanton teknologjinë në Samitin e Smart Mobility të Tel Aviv. Gazrat janë zero, jetë më të gjatë dhe çmim më të ulët

Intel, Mobileye dhe Volkswagen, projekt në Izrael për taksitë autonome

Projekti, i destinuar të fillojë në fillim të vitit 2019, mbështetet nga qeveria izraelite

10 startape izraelite në Paris Motor Show

Startapet prezantuan teknologjitë e tyre për automjetet e zgjuara

Nga 2000, numri i automjeteve në rrugët e Izraelit është dyfishuar

Një rritje prej 84% të numrit të automjeteve ndërmjet viteve 2000 dhe 2017

Gjiganti britanik i energjisë, investim 100 mln USD për startapet izraelite

Gjiganti britanik i energjisë, Centrica,pritet të investojë 100 milionë dollarë në teknologjitë izraelite, duke filluar.

“Sightless Touch”, teknologjia e re izraelite në ekranin e kroskotit

Një teknologji inovative ju lejon të drejtoni makinën dhe në të njëjtën kohë të kontrolloni muzikën, telefonatat, mesazhet dhe navigacionin pa hequr sytë nga rruga.

Startapi izraelit zhvillon teknologjinë e karikimit të makinave elektrike në 10 minuta

Kompania, e bazuar në Lod në Izrael, ka patentuar një sistem të ruajtjes së energjisë bazuar në një pajisje baterish kinetike.

Qeveria izraelite investon në autoteknologji

Një program i ri pilot i teknologjisë së zgjuar do të mbulojë 20%-75% të shpenzimeve të kërkimit dhe zhvillimit për sipërmarrësit e zgjedhur