Nivel rekord turistësh në Izrael

3.4 milionë turistë vizituan Izraelin në janar-tetor 2018, 15% më shumë se vitin e kaluar.

Ksamili, në Top 10 rekomandimet e mediave izraelite për pushimet 2019

Gazeta e njohur ekonomike “Calcalist”: Ushqim deti të shkëlqyer, njerëz miqësorë dhe plazhe të bukura

3.1 milionë turistë vizituan Izraelin nëntë muajt e parë 2018

15% më shumë në raport me të njëjtën periudhë. Izraeli pati 3.836 milionë turistë vitin e kaluar

David Cohen, ish-ambasadori i Izraelit promovon turizmin shqiptar

Ish-kryediplomati u prit nga Presidenti i Republikës së Shqipërisë dhe Kryegjyshi Botëror i Bektashinjve

Prestigjiozja izraelite ”Ha’aretz”: Shqipëria, destinacion i mrekullueshëm turistik

Shqipëria është kthyer një nga destinacionet më të mira turistike të vitit

Izraeli, 19% më shumë turistë në gjysmën e parë të vitit 2018

2.1 milionë turistë vizituan Izraelin. 3.5 milionë izraelitë dolën nga vendi

Linja ajrore Tel Aviv-Tiranë, zbresin në Rinas 184 pasagjerët e parë izraelitë

Tirana International Airport u uroi sot mirëseardhjen 184 pasagjerëve të parë të “Israir Airlines”

Studimi i Mastercard, Tel Avivi, 1.9 mld usd të ardhura nga turizmi në 2017

1.7 milionë turistë vizituan “Qytetin e Bardhë”. Në vendin e parë është Bangkoku në Tajlandë me 20 milionë vizitorë

Agjencia izraelite Walla: Shqipëria ofron gjithçka që ka Greqia, por më lirë

Mediet izraelite i bëjnë jehonë turizmit shqiptar

“Passport TV”: Shqipëria, e magjishme dhe aspak e shtrenjtë

Kanali televiziv turistik izraelit i ka kushtuar një reportazh special. Ambasadori Rodkin: Ka ushqim të shkëlqyer