Si u mor vendimi për hapjen e Ambasadës Izraelite në Shqipëri në 2012!

David Cohen është ambasadori i parë rezident i Izraelit në Shqipëri, nga 2012-2015.

Boaz Rodkin: Ishte një nder i madh për mua të përfaqësoja Izraelin në Shqipëri!

Unë besoj se fjala “Izrael” në Shqipëri është në një masë të madhe e lidhur me natyrën demokratike, pluraliste, dinamike dhe të lulëzuar të vendit tonë.

Ministri i Jashtëm, Yair Lapid: Izraeli do të forcojë miqësinë me popullin fisnik shqiptar!

Ministri i Jashtëm, Yair Lapid, njëherësh edhe Kryeministri Alternativ i Shtetit të Izraelit, përshëndeti 30-vjetorin e vendosjes së marrëdhënieve diplomatike midis Izraelit dhe Shqipërisë

30-vjetori, Ministria e Jashtme e Izraelit: Vlerësojmë Shqipërinë për gjithçka ka bërë për hebrenjtë!

Departamenti i Ballkanit në Ministrinë e Jashtme të Izraelit, duke shpërndarë një postim të Ministres për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shiqipërisë, me rastin e 30-vjetorit të vendosjes së marrëdhënieve diplomatike midis Shqipërisë dhe Izraelit

Konsulli i Izraelit, Rodolf Xhillari: Shqipëria dhe Izraeli, miq historikë dhe aleatë të mëdhenj!

Konsulli i Nderit të Izraelit në Shqipëri, Rodolf Xhillari, në një reagim të tij në rrjetet sociale, e vlerësoi si një moment të veçantë 30-vjetori i vendosjes së marrëdhënies diplomatike midis Shqipërisë dhe Izraelit, duke theksuar marrëdhëniet të shkëlqyera historike dy palëshe

Ambasadori Noah Gal Gendler: Izraeli, bashkëpunim të shumëanshëm me Shqipërinë!

Noah Gal Gendler, Ambasador i Izraelit në vendin tonë, në një intervistë për Top Channel dha këtë koment për 30-vjetorin e marrëdhënieve shqiptaro-izraelite.

30-vjetori marrëdhënieve diplomatike, Olta Xhaçka: Krenarë për miqësinë dhe bashkëpunimin me Izraelin!

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, në mesazhin e saj me rastin e 30-vjetorit e vendosjes së marrëdhënieve midis Shqipërisë dhe Izraelit (19 gusht 1991), vlerëson historinë e gjatë të miqësisë dhe bashkëpunimit

Avital Leibovich: Një izraelite e dashuruar me Shqipërinë e bukur!

Qershorin e kaluar, isha e nderuar të bëhesha izraeliti i parë që u dekorova me dekorimin e dytë më të lartë të Shqipërisë, që mban emrin e Heroit Kombëtar të Shqipërisë, Skënderbeut.

Kryetari i Center for Jewish Impact, Robert Singer: Shqipëria i ka dhënë mbështetje të madhe të Izraelit

Që nga themelimi i Center for Jewish Impact, unë e kam bërë atë një pikë të promovimit të marrëdhënieve midis Izraelit dhe Shqipërisë

Ditmir Bushati: Izraeli është një vend mik dhe partner i rëndësishëm i Shqipërisë!

Mesazhi i ish-ministrit të Jashtëm i Shqipërisë për 30 vjetorin e marrëdhënieve diplomatike Shqipëri-Izrael.