Ambasadorja Demiri takon David Harris, Drejtorin Ekzekutiv të Komitetit Amerikan-Hebraik

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, zhvilloi një takim pune me David Harris, Drejtor Ekzekutiv pranë Komitetit Amerikan-Hebraik (AJC).

Vjosa Osmani fjalim në Forumin e American Jewish Committee. Merr pjesë edhe Presidenti i Izraelit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani-Sadriu do të jetë një nga folëset e konfirmuar në Forumin Virtual të American Jewish Committee, që do të zhivllohet midis datave 6-9 qershor

Cakaj bisedë me krerët e Komitetit Amerikano-Hebraik: Projekte konkrete Shqipëri-Izrael

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi sot me krerët e Komitetit Amerikano-Hebraik (American Jewish Committee), përfshire Drejtorin Ekzekutiv, David Harris dhe drejtoreshën e degës së Izraelit, Avital Leibovich, të cilin kryediplomati shqiptar e konsideroi të shkëlqyer, duke vendosur theksin mbi rëndësinë e disa projekteve në fushën e sigurisë, arsimit, ekonomisë dhe kulturës mes Shqipërisë dhe Izraelit.

Kreu i AJC, David Harris: Urime Ditën e Pavarësisë Shqipëri, aleat i SHBA-ve dhe mik i Izraelit

Drejtori Ekzekutiv i American Jewish Committee (AJC), Z. David Harris, përmes një statusi në Twitter ka pëshëndetur Ditën e Pavarësisë së Shqipërisë.

Majko bisedime me American Jewish Committee, diaspora shqiptare me modelin hebraik

Sot, u zhvillua takimi virtual ndërmjet Ministrit të Shtetit për Diasporën i Shqipërisë, Pandeli Majko me Drejtorin Ekzekutiv te American Jewish Committee (AJC)/New York, David Harris, Drejtoren e AJC/Jerusalem Avital Leibovich si dhe me përfaqësuesit nga diaspora shqiptare në Amerike etj. Ky takim virtual u organizua nga Ambasada e Shqipërisë në Izrael.

Memoriali i Holokaustit/ Drejtori i American Jewish Committee, David Harris: Përjetësisht faleminderit Shqipëri

Drejtori Ekzekutiv i American Jewish Committee (AJC), Z. David Harris, përmes një statusi në Twitter ka pëshëndetur inaugurimin e Memorialit të Holokaustit në Tiranë,

Drejtori i American Jewish Committee, David Harris: BESA, kodi shqiptar që mbrojti hebrenjtë

Drejtori Ekzekutiv i American Jewish Committee (AJC), Z. David Harris, me rastin afrimit të Ditës së Përkujtimit të Holokaustit, përmes një statusi në Twitter ka rikujtuar kontributin që ka dhënë Shqipëria në strehimin dhe shpëtimin e hebrenjve gjatë Luftës së Dytë Botërore

Investimet izraelite në Shqipëri, ambasadori Canaj takon kreun e AJC, David Harris

Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Dr. Bardhyl Canaj, zhvilloi një takim me z.David Harris, Drejtori Ekzekutiv i American Jewish Commitee (AJC) New York

Kreu i American Jewish Committee, David Harris: E ardhme e ndritur midis Izraelit dhe Shqipërisë

Drejtori Ekzekutiv i Komitetit Amerikan hebraik (American Jewish Committee – AJC) dhe një delegacion 15-anëtarësh i AJC-së bënë një vizitë triditore në Shqipëri, gjatë të cilave u zhvilluan takime me personalitete të ndryshme të jetës politike. Në fund të vizitës, Z.David Harris dha një intervistë ekskluzive për gazetarin Genc Mlloja të “Albanian Daily News” .

Veliaj pret American Jewish Committee: “Shalom”, bashkë na lidh historia dhe e ardhmja

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, mesazh pas takimit me delegacionin e American Jewish Committee të kryesuar nga Drejtori Ekzekutiv, Davi Harris, në Bashkinë e kryeqytetit shqiptar.