Ambasadorja e Izraelit vizitoi Bashkësinë Hebreje `Bet Izrael Kosova`

Ambasadorje e Izraelit është pritur nga Kryetari i Bashkësisë Hebreje ‘Bet Izrael Kosova’, Hysen Hyseni.

Ambasadorja e Izraelit vizitoi Bashkësinë Hebreje “Bet Izrael Kosova”

Ambasadorja e Izraelit në Kosovë, Tamar Ziv, ka vizituar Bashkësinë Hebreje `Bet Izrael Kosova`.

Lumir Abdixhiku takoi ambasadoren e Izraelit, Tamar Ziv

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lumir Abdixhiku, sot ka pritur në takim ambasadoren e Izraelit në Kosovë, Tamar Ziv.

Bashkëpunimi ekonomik, Rafuna pret Ambasadoren e Izraelit, Tamar Ziv

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Lulzim Rafuna, ka pritur sot Ambasadoren e Izraelit, Tamar Ziv

Ramush Haradinaj takon ambasadoren e Izraelit, Tamar Ziv

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim ambasadoren e Izraelit, Tamar Ziv.

Bislimi takon ambasadoren Ziv, bisedojnë për thellimin e marrëdhënieve

Zëvendëskryeministri për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi, priti në takim ambasadoren e Izraelit në Kosovë, Tamar Ziv.

Ministri Peci takon ambasadoren Tamar Ziv, vlerëson lartë përkrahjen që i jep Izraeli-Kosovës

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci priti sot në takim Ambasadoren e Izraelit në Kosovë, Tamar Ziv

Kuvendet e Kosovës dhe Izraelit diskutojnë heqjen e vizave dhe punësimin sezonal

Deputeti Avdullah Hoti, në cilësinë e Kryetarit të Grupit të Miqësisë Kosovë-Izrael, ka zhvilluar takim online me Kryetarin e Grupit të Miqësisë Kosovë-Izrael në Parlamentin e Izraelit, deputetin Ali Salalha.

Tamar Ziv paraqet letrat kredenciale, Vjosa Osmani: Izraeli të heqë vizat për Kosovën

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani-Sadriu, sot ka pranuar letrat kredenciale nga ambasadorja e parë e shtetit të Izraelit në Republikën e Kosovës, Tamar Ziv

Latifi dhe ambasadorja e Izraelit në Kosovë diskutojnë për bashkëpunimin në shëndetësi

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi, është takuar me ambasadoren e parë të Izraelit në Kosovë, Tamar Ziv.