Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier takon ambasadoren e Izraelit, Tamar Ziv

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier ka takuar sot ambasadoren e Izraelit në Kosovë, Tamar Ziv.

Ministri Krasniqi priti në takim ambasadoren e Izraelit në Kosovë, Tamar Ziv

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal z. Elbert Krasniqi ka pritur Ambasadoren e Izraelit në Kosovë, Tamar Ziv.

Kurti ftohet për vizitë në Izrael nga ambasadorja Tamar Ziv

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është ftuar për vizitë në Izrael nga ambasadorja e këtij vendi në Kosovë, Tamar Ziv.

Kryeparlamentari Konjufca pret ambasadoren e Izraelit në Kosovë, Tamar Ziv

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, i shoqëruar nga këshilltarët, ka pritur sot në takim Ambasadoren e Jashtëzakonshme dhe Fuqiplotë të Shtetit të Izraelit në Kosovë, Tamar Ziv.

Tamar Ziv, ambasadorja e parë e Izraelit në Kosovë

Tamar Ziv do të jetë ambasadorja e parë e Izraelit në Kosovë, shkruan gazeta “Jerusalem Post”.