Mijëra vetë në funeralin për oficerin e forcave speciale të vrarë në Gaza

Presidenti Rivlin, ministrat Benet dhe Kara bashkohen në ceremoninë për ushtarin hero

100-vjetori, liderit botërorë mblidhen në Paris

100-vjetori nga përfundimi i Luftës së Parë Botërore, Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, midis 70 liderëve botërorë

David Bekcham i plotëson ëndrrën hebreut të gjymtuar

10-vjeçari Rio Woolf takon heroin e tij, ish-futbollistin e famshëm anglez

Tova Ringer, 91-vjeçarja kurorëzohet “Miss Holocaust Survivor”

Në Haifa të Izraelit u zhvillua shfaqja e bukurisë me gratë që pësuan tmerret e gjenocidit nazist

David Cohen, një ambasador izraelit tifozi special i Shqipërisë

Me një shall të Kombëtares shqiptare, Cohen, është së bashku me presidentin e Federatës Izraelite të Futbollit, Shino Zuaretz.

Fotolajm/ Presidenti Reuven Rivlin vendos kurrorë te monumenti i rezistencës daneze

Në operacionin, që përfshinte organizatën sekrete daneze, u shpëtuan rreth 7,200 hebrenj

Kryebashkiaku i Tiranës takon turistë izraelitë në Sheshin Skënderbej

Erion Veliaj u shpjegoi miqve nga Izraeli se mund të përdornin internetin falas në sheshin qendror të kryeqytetit

Ekspozita “Përtej detyrës” në Tiranë, shpëtimi i hebrenjve nga diplomatët

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme, në bashkëpunim me ambasadën e Izraelit në Tiranë hapin ekspozitën në kuadër të Ditës së Holokaustit

Komuniteti shqiptaro-hebre në Izrael, një kafe me ambasadorin Canaj

Komuniteti shqiptaro-hebre në Izrael i ruan lidhjet e forta me Shqipërinë

Ja si e presin kryeministrin e Izraelit në Indi (Fotogaleri)

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, nisi vizitën gjashtëditore në Indi, me rastin e 25 vjetorit.