Zyrtari amerikan: Sulmi me dron ndaj fabrikës iraniane dyshohet të jetë bërë nga Izraeli

Një zëdhënës i ushtrisë izraelite nuk pranoi të komentojë.

Protestat anti-qeveritare në Iran, 522 të vrarë

Në mesin e të vdekurve janë 70 fëmijë. 20 mijë persona janë arrestuar

Irani ekzekuton një shtetas britaniko-iranian për spiunazh

Irani ka ekzekutuar një shtetas britaniko-iranian i cili kishte shërbyer në të kaluarën si zëvendësministër mbrojtjeje në vend

OKB: Ekzekutimet e protestuesve nga Irani shkelin ligjet ndërkombëtare

Shefi i OKB-së për të drejtat e njeriut, Volker Turk tha se Irani po shkel ligjet ndërkombëtare për të drejtat e njeriut

Vajza e ish-presidentit iranian dënohet me pesë vjet burg

Faezeh Hashemi, vajza e ish-presidentit të ndjerë iranian, Akbar Hashemi Rafsanjani, akuzohet për “nxitje të rebelëve”

Izraeli i revokon lejen e udhëtimit ministrit të Jashtëm palestinez

Qeveria izraelite miratoi të premten disa hapa për të penalizuar palestinezët

Emiratet e Bashkuara Arabe do të mësojnë për Holokaustin në shkolla

Yad Vashem do të bashkëpunojë me mbretërinë e Gjirit për të ofruar materiale të specializuara

Protestat anti-qeveritare, Irani ezekuton me varje dy protestues

Mohammad Mahdi Karami dhe Seyyed Mohammad Hosseini u varën mëngjesin e sotëm

Shkrimtari iranian dënohet me vdekje, për intervistën me televizionin izraelit

Mehdi Bahman u arrestua në tetor për një intervistë në të cilën ai bëri thirrje për paqe me shtetin hebre.

Marrëveshje historike Liban-Izrael për kufirin detar

Libani dhe Izraeli arritën një marrëveshje historike për përcaktimin e një kufiri detar të diskutueshëm mes tyre, pas vitesh negociatash të ndërmjetësuara nga Shtetet e Bashkuara