Vjosa Osmani: Jemi krenarë për marrëdhëniet tona në rritje me Shtetin e Izraelit

Fjala e Presidentes së Kosovës në pritjen e organizuar nga Ambasada e Izraelit në Kosovë, me rastin e festës Hanukakh

Distria Krasniqi, medalje të artë në xhudo në “Jerusalem Masters 2022” në Izrael

Xhudistja kosovare e përsëriti këtë sukses për herë të katërt

Ambasadorja Demiri: Gëzuar festën e Hanukkah!

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, uroi festën hebraike, Hanukkah, të njohur edhe si Festivali i Dritave.

Përvoja izraelite, Dr. Maurit Beeri në “Kongresin Botëror për Persona me Aftësi të Kufizuara” në Kosovë

Dr. Maurit Beeri, Drejtore e Përgjithshme në Qendrën e Rehabilitimit të Peadiatrisë dhe Adoleshentëve të Spitalit Alyn në Jerusalem, ishte përfaqësuese e Shtetit të Izraelit në “Kongresin botëror për Persona me Aftësi të Kufizuara”, i pari i tillë në Republikën e Kosovës

Peja binjakëzohet me Netanya, Muhaxheri: Bashkëpunim ekonomik dhe teknologjik

Peja do të jetë komuna e parë e Kosovës që do të binjakëzohet me një komunë nga Izraeli, me Netanya

Ekspertë izraelitë, leksione në Kosovë në fushën e rehabilitimit pas traumës

Nën organizimin e KRCT, mbështetjen e Ambasadës së Shtetit të Izraelit në Kosovë dhe Ambasada Britanike, në Prishtinë u zhvillua një trajnim profesional katërditor SEE FAR CBT.

Bashkëpunimi me Izraelin në shëndetësi, Kosova merr pjesë në Forumin Rajonal të Ekspertëve në Fushat e Diabetit dhe Obezitetit

Me ftesë të z. Esawi Frej, Ministër për Bashkëpunim Rajonal i Shtetit të Izraelit, zyrtarë kosovarë morën pjesë në Forumin Rajonal të Ekspertëve në Fushat e Diabetit dhe Obezitetit.

Ambasadorja e Izraelit viziton Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës

Ekspertja e emergjencave shëndetësore nga Izraeli, Dr. Odeda Benin Goren, dhe Ambasadorja e Izraelit në Kosovë, Tamar Ziv, të hënën vizituan Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës.

Kosova dhe Izraeli thellojnë bashkëpunimin në shëndetësi

U. d. Ministrja e Shëndetësisë, dr. Dafina Gexha takon t dr. Odeda Benin Goren dhe Ambasadoren e Izraelit në Kosovë, znj. Tamar Ziv.

Nis restaurimi i ndërtesës së Qendrës Kulturore Hebraike në Prizren

E pranishme ambasadorja e Izraelit, Tamar Ziv. Projekti i revitalizimit është hartuar nga Komuniteti Hebraik në Kosovë