Izraeli do ta çojë botën përsëri në normalitet

Ndërsa fushata e vaksinimit vazhdon të thyejë rekorde botërore, ne duhet të bëjmë më të mirën për të mbrojtur veten dhe për të ndjekur rregullat e bllokimit.

Fushata më e madhe e vaksinimit në histori, Izraeli lider në botë

Izraeli, Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Bahrejni janë vendet që kanë vaksinuar një pjesë më të madhe të popullsisë së tyre sesa pjesa tjetër e botës.

Udhëheqësit europianë telefonojnë Netanyahun, vlerësojnë Izraelin për vaksinimin

Udhëheqësit austriakë, danezë, qipriotë i telefonojnë Netanyahut për të diskutuar bashkëpunimin

Vaksinimi anti-Covid, Izraeli bëhet shembull për gjithë botën

Të gjithë sytë do të drejtohen nga Izraeli për të parë jo vetëm nëse vaksinat funksionojnë, por edhe nëse vendi mund të përdorë suksesin e tij për të dalë normalisht nga bllokimi.

Nëntë arsye pse Izraeli udhëheq botën në vaksinimin e popullsisë

Këtu janë nëntë arsye pse Izraeli është vaksinuesi numër 1 në botë

Netanyahu: Izraeli mund të jetë vendi i parë që do të dalë nga kriza e koronavirusit

Zyrtari izraelit i shëndetit publik thotë se qëllimi është të vaksionohen 4 milionë qytetarë deri në mars 2021

Gati 30,000 të vaksinuar në dy ditët e para në Izrael

Gati 30,000 njerëz tashmë janë vaksinuar kundër koronavirusit, dy ditë në programin e inokulimit masiv të Izraelit, njoftoi Ministri i Shëndetësisë Yuli Edelstein të martën ndërsa ai nxiti publikun të merrte dozat.

Suksesi i Izraelit

Mesazhi i rëndësishëm që Netanyahu dhe Presidenti Reuven Rivlin kanë treguar në lidhje me vaksinën është thelbësor në luftën kundër atyre që nuk pranojnë ta marrin ose që përhapin thashetheme dhe komplote.

Netanyahu bën “live” vaksinën e Pfizer: Ditë e rëndësishme për Izraelin!

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu u vaksinua për Covid-19 në një transmetim të drejtpërdrejtë nga spitali Tel Hashomer në Tel Aviv.

Vaksinat e para “Pfizer” kundër koronavirusit mbërrijnë në Izrael të enjten

Rreth 100,000 doza që thuhet se do të mbërrijnë në Aeroportin Ben Gurion, së bashku me përfaqësuesit e kompanisë, si pilot për tranzit dhe ruajtje të sasive më të mëdha