Elbit, kontratë 112 mln dollarë për shërbimin inteligjent ajror

Kontrata me vendin nga Paqësori Aziatik do të zgjasë gjashtë vjet

Kompania ushtarake izraelite IAI ndërton topin me lazer

Izraeli planifikon të përdor teknologjinë e lazerave për t’u mbrojtur nga sulmet me rreze të gjatë dhe të shkurtër

Elbit, kontratë 167 milionë dollarë me vendin aziatik

Kompania ushtarake izraelitë do ta furnizojë me inteligjencën ajrore, përgjimin dhe avionët pa pilot

Izraeli zhvillon një robot luftarak që shpëton jetë

Israel Aerospace Industries ka zhvilluar një robot luftarak shumë të manovrueshëm që do të jetë në gjendje të kryejë misionet përkrah trupave tokësore, neutralizojë dhe paralajmërojë forcat lidhur me kërcënimet e fshehura në fushën e betejës.

Kompania Spyware NSO synon blerjen e startapit të ish-shefit ushtarak izraelit

NSO ka marrë kritika të ashpra pas akuzave se softueri i saj është përdorur nga qeveritë për të spiunuar gazetarët

Ish-shefi i Mosadit bashkohet me firmën më të famshme private spiune Black Cube

Black Cube është përshkruar si një “krah pothuajse i privatizuar” i Mossadit

Mossad ndihmoi Danimarkën të neutralizonte vrasjen e liderit opozitar iranian

Diplomati izraelit konfirmon se Mossad ndihmoi në ndalimin e vrasjes në tentativë të udhëheqësit të degës daneze të grupit opozitar iranian të fajësuar nga Teherani për sulmin ndaj paradës ushtarake në Khuzestan ku u vranë 25 iranianë

Israel Aerospace Industries, kontratë 550 mln dollarëshe me vendin aziatik

IAI nuk e publikoi emrin e vendit të interesuar, por besohet të jetë India

Shefi i Mossad thotë se jo gjithmonë teknologjia e lartë është një “mik i spiunit”

Në një fjalim të rrallë publik, Yossi Cohen, thotë se teknologjia që ndihmon për të luftuar kërcënimet si projektet iraniane bërthamore dhe raketore nganjëherë mund të zbulojë operacionet eë huaja të inteligjencës; shton se qasja e Presidentit Trump në politikën e jashtme është ‘shumë e këndshme për ne, si Shteti i Izraelit’.

Izrael, Rafael zbulon sistemin e ri anti-tank Trophy

Versioni i ri i sistemit Trophy është 40% më i lehtë dhe kap 95% të raketave anti-tank