Shefi i Mossad, Yossi Cohen: Izraeli duhet të rrisë stekën e goditjeve kundër Iranit!

Duke marrë një doktoraturë nderi nga Universiteti Bar-Ilan, Yossi Cohen thotë se Mossad “është në luftë për paqe. Kjo detyrë nuk është gjithmonë e lehtë, kjo është arsyeja pse vitet e fundit, lufta klandestine kundër organizatave terroriste dhe kundër Iranit për të gjitha ato të dhunshme aktivitetet në rajonin tonë dhe dëshira e saj për armë bërthamore, është bërë aq e rëndësishme “.

Armëpushimi me Hamasin, ministri izraelit i Mbrojtjes takim me shefin e Inteligjencës Egjiptiane

Ministri izraelit i Mbrojtjes, Benny Gantz, u takua me shefin e Inteligjencës Egjiptiane, Abbas Kamel, duke i treguar pikëpamjet e ushtrisë izraelite se si të mbajnë një armëpushim afatgjatë në Rripin e Gazës.

Armëpushimi me Hamasin, Netanyahu pret kryespiunin e Egjiptit

Kryeministri Netanyahu pret një delegacion egjiptian të udhëhequr nga shefi i inteligjencës së Egjiptit, Abbas Kemal, i cili është në Izrael për bisedime mbi armëpushimin që përfundoi luftimet midis Izraelit dhe grupit terrorist Hamas që sundon Gaza, në fillim të këtij muaji.

Ndërrimi i shefave të Mossad: A do t’i mbushë David Barnea këpucët e Yossi Cohen?

ÇËSHTJET E INTELIGJENCS: Barnea mund të ketë qenë më thellë se Cohen në detaje dhe ka ndihmuar në shpikjen e disa prej taktikave “jashtë kutisë” që nxorrën disa nga operacionet iraniane dhe operacione të tjera.

Lufta e Izraelit kundër Hamasit, e para në botë e bazuar në Inteligjencën Artificiale

IDF përdori inteligjencën artificiale dhe superkompjuterat gjatë konfliktit të fundit me Hamasin në Rripin e Gazës.

Bashkëpunimi, Gjeorgjia do të prodhojë armë të lehta izraelite

Ministri i mbrojtjes i vendit Euroaziatik njoftoi se prodhimi i pushkëve M4, brenda kornizës së një ndërmarrje gjeorgjiane-izraelite pritet të fillojë në fund të vitit 2021

Benjamin Netanyahu: James Bond nuk ka asnjë krahasim me atë që bën Mossad!

Kryeministri Benjamin Netanyahu dhe Drejtori i Mossad Yossi Cohen dhanë Çmimin e Kryeministrit për Operacionet Mossad. Në ceremoni, Kryeministri njoftoi emërimin e David Barnea si Drejtorin e ardhshëm të Mossad.

Kush është David Barnea, shefi i ri i Mossad, agjencisë më të famshme të spiunazhit

Në dhjetor të vitit të kaluar, Kryeministri Benjamin Netanyahu vendosi Barnea si të nominuarin e tij për të zëvendësuar Cohen.

Dyshohet se është zhvilluar nga CIA, “Ninja Missile” raketa sekrete që po përdor Izraeli kundër Hamasit

Raketa “Ninxha Missile” që e copëton cakun me gjashtë shpata gjigante, pretendohet se është zhvilluar në mënyrë të fshehtë nga CIA. Kjo armë e njohur si “R9X apo “flying Ginsu” nuk ka eksploziv në kokën e saj me qëllim që të minimizojë dëmet mbi civilët e pafajshëm.

Kurthe dhe atentate, beteja vdekjeprurëse mes Mossadit dhe Hamasit

Lufta sekrete midis shërbimit inteligjent izraelit, Mossad, dhe organizatës terroriste palestineze, Hamas