Ambasadorja Ines Demiri në kremtimin e 245-vjetorit të pavarësisë të SHBA

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, mori pjesë ë kremtimin e 245-vjetorit të pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në ambasadën amerikane në Jerusalem.


Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, mori pjesë në kremtimin e 245-vjetorit të pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në ambasadën amerikane në Jerusalem.

“Ishte nder dhe kënaqësi e madhe për mua të merrja pjesë në kremtimin e 245-vjetorit të pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në ambasadën amerikane në Jerusalem, ku fjalë rastin mbajtën i Ngarkuari me Punë në këtë ambasadë, z. Michael Ratney, Kryeministri i Shtetit të Izraelit, z. Naftali Bennett, si dhe kongresisti z. Gregory Weldon Meeks. Kosova nderon dhe çmon lart miqësinë e saj të fortë dhe të kahershme me Shtetet e Bashkuara të Amerikës”, shkruan ambasadorja e Kosovës në rrjetet sociale.


Ambasadorja e Izraelit: Shqipëria, shembull i bukur tolerancës ndërfetare

Ambadasadorja e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg, ka qenë e ftuar në disa darka iftari të organizuar në Tiranë.

Izrael

Izraeli rihap hapësirën ajrore, kapen 99% e raketave iraniane

Nga më shumë se 30 raketa të lëshuara nga Irani, asnjëra nuk kishte arritur në Izrael.

Shqipëri

Rama dënon sulmin e Iranit kundër Izraelit: I paprecedent, rrezikon të destabilizojë rajonin

Kryeministri Edi Rama dënoi sot fuqimisht sulmin e Iranit ndaj Izraelit

Kosove

Osmani: Kosova dënon sulmin e Iranit ndaj Izraelit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar pas sulmit të Iranit ndaj Izraelit natën e kaluar.

OPED

Populli ynë ka qenë dhe do të mbetet krah popullit hebre

Sot shënohet Dita e Përkujtimit të Holokaustit, ditë që përbashkon gjithë botën në kujtim të viktimave

Bota

U rrëzua helikopteri, vdesin Presidenti i Irani dhe ministri i Jashtëm

Presidenti iranian Ebrahim Raisi dhe ministri i Jashtëm Hossein Amirabdollahian ishin në mesin e nëntë personave që humbën jetën

Spyzone

Ushtria e Izraelit rrethon komandën qëndrore të Hamasit

Marina gjithashtu kreu dhjetëra sulme përgjatë bregut të Gazës, duke ndihmuar forcat tokësore.