Ambasadorja Ines Demiri në kremtimin e 245-vjetorit të pavarësisë të SHBA

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, mori pjesë ë kremtimin e 245-vjetorit të pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në ambasadën amerikane në Jerusalem.


Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, mori pjesë në kremtimin e 245-vjetorit të pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në ambasadën amerikane në Jerusalem.

“Ishte nder dhe kënaqësi e madhe për mua të merrja pjesë në kremtimin e 245-vjetorit të pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në ambasadën amerikane në Jerusalem, ku fjalë rastin mbajtën i Ngarkuari me Punë në këtë ambasadë, z. Michael Ratney, Kryeministri i Shtetit të Izraelit, z. Naftali Bennett, si dhe kongresisti z. Gregory Weldon Meeks. Kosova nderon dhe çmon lart miqësinë e saj të fortë dhe të kahershme me Shtetet e Bashkuara të Amerikës”, shkruan ambasadorja e Kosovës në rrjetet sociale.


Maccabi Tel Aviv ofron 1.5 mln euro Rey Manajn

Mediat katalanase bëjne me dije se në drejtim të Barcelonës ka mbërritur një ofertë nga klubi izraelit.

Izrael

Ndërsa kërkesa globale për mikroçipet rritet, gjigantët e teknologjisë i kanë sytë në Izrael

Google, Microsoft, Facebook, Intel dhe Nvidia po krijojnë ose zgjerojnë operacionet e tyre të dizajnit të çipit izraelit.

Shqipëri

Ambasadori Noah Gal Gendler: Universiteti “Luarasi”, model bashkëpunimi me kompani prestigjoze izraelite

Ambasadori Izraelit në Shqipëri, Noah Gal Gendler, vizitoi universitetin “Luarasi” në prag të 30-vjetorit të vendosjes së marrëdhënieve diplomatike midis…

Kosove

Ines Demiri uron Nora Gjakovën: Kosova, Republika e Medaljeve të Arta!

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, uroi kampionen olimpike, xhudisten Nora Gjakova, e cila fitoi “Medaljen e Artë” në…

OPED

Fuqia e jashtëzakonshme e ekonomisë izraelite!

Krijimi i tri zyrave të reja të investimeve në Izrael ilustron ndikimin që ka ekonomia izraelite - dhe veçanërisht sektori…

Bota

Këshilltarët e Sigurisë Kombëtare të SHBA-ve dhe Izraelit: Irani kërcënim për botën!

Këshilltari amerikan i Sigurisë Kombëtare, Jake Sullivan, u takua me këshilltarin e ardhshëm izraelit të Sigurisë Kombëtare, Eyal Hulata.

Spyzone

Ish-shefi i Mossad, Yossi Cohen: SoftBank beson shumë në teknologjinë e lartë izraelite!

Në fjalimin e tij të parë publik që kur u bë kreu i operacioneve të investimeve të SoftBank në Izrael,…